Що розташоване по той бік чорної діри? 

Чорні діри — найекзотичніші об’єкти Всесвіту. Лише недавно ми змогли розгледіти акреційний диск «наживо», але побачити саму чорну діру ми не в змозі, адже вона не випромінює світла через неймовірно потужну гравітацію. Її надпотужна сила притягує до себе все, що розташоване поруч. Ми бачимо, як матерія розігрівається перед падінням усередину цього «гравітаційного монстра», але що трапляється далі за горизонтом подій, залишається загадкою. 

Ілюстроване зображення чорної діри
Ілюстроване зображення чорної діри. Авторство: Pixabay

Горизонт подій — це остання межа, перетнувши яку, зворотного шляху більше немає. Якби Сонце перетворилося на чорну діру — що неможливо, оскільки воно недостатньо масивне — горизонт подій мав би лише шість кілометрів у діаметрі. Найбільші надмасивні чорні діри в десятки мільярдів разів більші за Сонце і розташовані в серцях усіх галактик, хоча ніхто не знає, чому. Ці надмасивні чорні діри мають горизонт подій, більший, ніж Сонячна система. 

Якщо перетнути горизонт подій та опинитись усередині, простір-час буде настільки спотворений, що час стає простором, а простір — часом. У теорії всередині кожної чорної діри увесь простір-час «упакований» у «сингулярності» нескінченної щільності. Але що відбувається за межами цієї сингулярності, чи є вихід? 

Надмасивна чорна діра
Надмасивна чорна діра у центрі галактики M87. Смуги показують поляризоване світло від акреційного диска.

Фізики-теоретики припускають, що чорні діри можуть бути воротами у віддалені частини нашого Всесвіту чи інших Всесвітів. Навіть висловили припущення, що по той бік чорної діри може існувати теоретична біла діра у паралельному Всесвіті, яка, навпаки, активно викидає матерію навколо себе.  

Щоб по-справжньому зрозуміти, що відбувається усередині чорної діри й чи відбувається щось по той бік, нам потрібно знайти теорію, яка була б ще більш революційною, ніж Загальна теорія відносності Альберта Ейнштейна. Тому ми можемо лише припускати, доки загадка цих таємничих об’єктів залишається однією з нерозв’язаних проблем сучасної науки.  

Раніше ми повідомляли про те, як була виявлена найближча до Сонця чорна діра

За матеріалами Science Focus 

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine 

Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета
Перлина в космічному океані: місія JUICE зазнімкувала Землю з відстані в п’ять мільйонів кілометрів
Розсекречені результати радіаційного опромінення всередині капсули Orion
Космічний танок: зіткнення галактик Arp 107 очима James Webb
У ранньому Всесвіті знайшли більше чорних дір, ніж очікували
Вчені знайшли припливно-пульсуючу зорю
Загадкове червоне світіння на Землі потрапило на космічний таймлапс
Автобус для наступника Hubble: NASA підготувала «транспорт» для нового космічного телескопа