Що приховує Китай: на борту «Чан’е-6» помітили загадкового «пасажира»

Китай має намір стати першою країною, яка поверне зразки на Землю зі зворотного боку Місяця. Окрім збору каміння і пилу, місія, що отримала назву «Чан’е-6», доставить ще більш цікаве обладнання: секретний місяцехід, який взагалі не був анонсований Китайською космічною агенцією. Про цікаве спостереження повідомляє SpaceNews.

«Чан'е-6»
«Чан’е-6», на якому помітно місяцехід, прикріплений до посадкового модуля. Авторство: CAST

Пильне око репортера Ендрю Джонса помітило на знімках «Чан’е-6», наданих Китайською академією космічних технологій, щось схоже на мінімісяцехід, прикріплений до бокової частини посадкового модуля. Які плани Китаю щодо чотириколісного робота, наразі невідомо. Але з огляду на те, що він навряд чи переживе місячну ніч, тривалість його місії, швидше за все, буде досить короткою.

Ця новина з’явилася на тлі того, що кілька інших країн здійснили м’яку посадку на Місяць лише за останній рік, включаючи Японію та Індію. Однак здійснити посадку виявилося надзвичайно складно, оскільки японський посадковий апарат невдало сів на Місяці. Зі свого боку, Китай успішно доставив на поверхню супутника Землі вже три роботизовані посадкові апарати за період трохи більш як  десять років.

На початку 2019 року китайський місячний зонд «Чан’е-4» став першим створеним людиною космічним апаратом, який здійснив посадку на зворотному боці Місяця. Майбутня місія «Чан’е-6», яка стане продовженням місії 2020 року з повернення зразків з ближнього боку, в найближчі місяці досліджуватиме південний край басейну Аполлона — величезного ударного кратера на зворотному боці Місяця.

Тим часом місія «Чан’е-6» вже йде повним ходом: космічний апарат вийшов на місячну орбіту рано вранці 8 травня. Планується, що після завершення місії апарат доставить на Землю понад 4 кг зразків, що потенційно дозволить вченим отримати безпрецедентний погляд на далекий бік нашого найближчого сусіда.

А таємничий місяцехід на борту «Чан’е-6» — це цікава нова розробка, що може закласти основу для майбутніх місій, враховуючи багатство знань, які ще належить отримати з набагато менш вивченої й набагато більш загадкової та суворої сторони Місяця.

Раніше ми повідомляли про те, що Китай підтвердив намір висадити людей на Місяць.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine