Що показали у другому сезоні серіалу Halo

Halo — фантастичний серіал, створений за мотивами однойменної та надзвичайно популярної серії комп’ютерних ігор. Нещодавно завершився показ його другого сезону. Він продовжує історію і доповнює вигаданий світ, що розширюється вже понад 20 років.

Серіал Halo
Серіал Halo

Що таке Halo?

У лютому — березні 2024 року на стрімінговому сервісі Paramount+ відбулася прем’єра другого сезону фантастичного серіалу Halo. Його головною відмінністю від решти історій про далеке космічне майбутнє, де людство зіштовхнулося з позаземним життям, є те, що він став екранізацією величезної франшизи, яка досі складалася переважно з відеоігор та романів, хоча й кілька вебсеріалів у ній теж вийшло. Тож для розуміння того, що відбувається у серіалі, та його правильної оцінки, спершу познайомимось із цим альтернативним всесвітом.

Саме по собі Halo, або, як його ще називають, «Ореол» — це, по суті, гігантська інопланетна станція у вигляді кільця діаметром 8000 км. Воно настільки велике, що на його внутрішній поверхні розміщуються ліси, пагорби та озера, створюючи дивовижний кільцевий світ. Саме сюди розробники оригінальної гри 2001 року випуску послали її головного героя — Джона-117, відомого також як Майстер Чіф.

Сама гра являла собою шутер, тобто переважно полягала у винищенні різноманітних інопланетян, які звуться Ковенантом і хочуть знищити людство. 

Шутер Halo: Combat Evolved дав початок усій франшизі
Шутер Halo: Combat Evolved дав початок усій франшизі. Джерело: store.steampowered.com

Від решти подібних ігор Halo: Combat Evolved відрізняється тим, що її автори не полінилися як слід продумати й пояснити усе, що в ній відбувається. І це стосується не тільки футуристичної, але дуже реалістичної зброї та техніки, якою користується головний герой. Сам «Ореол», броньовані скафандри з екзоскелетом, біологічно покращені солдати, штучний інтелект, рух швидше за світло — усе це були елементи, які добре знали любителі фантастики та які вже мали докладні наукові чи наукоподібні пояснення.

Гра стала надзвичайно популярною, дуже швидко почали виходити нові частини, а письменники доповнювали її своїми сюжетами. Поступово всесвіт Halo отримав власну історію, що простягнулася на десятки тисяч і мільйони років у минуле. Тож не дивно, що перед творцями серіалу стояла нелегка задача догодити й шанувальникам серії, і тим, хто про неї нічого не чув.

Що показали в першому сезоні?

Творці серіалу від самого початку заявили, що вони не будуть дотримуватися усіх канонів, що склалися за 20 років з моменту виходу першої гри, але при цьому максимально використовують посилання на оригінальні ігри.

У серіалі Джон-117 знімає шолом
У серіалі Джон-117 знімає шолом. Джерело: www.axios.com

Це дає достатньо спірні результати. Наприклад, головним героєм у серіалі є все той самий Джон-117, роль якого пропонувалося взяти на себе в оригінальній грі, але при цьому він значну частину часу не ховає своє лице за шоломом скафандра і тому виглядає в першу чергу людиною, а вже потім — суперсолдатом.

Події відбуваються за деякий час до початку першої гри серії, у XXVI столітті. Людство вже встигло винайти спосіб рухатися швидше за світло, заселило купу планет за межами Сонячної системи і вже встигло потонути у внутрішніх чварах.

Згодом — зустрілося з інопланетним розумом у вигляді Ковенанта. Цей союз розумних рас привітав людей повідомленням про те, що воля їхніх богів — знищити нас, і почав стріляти з плазменних гармат.

Ковенант не ділить людей на цивільних та військових
Ковенант не ділить людей на цивільних та військових. Джерело: www.forbes.com

Ковенант не намагається завоювати населені людьми планети. Він сходу вдається до геноциду і на те у нього є «вагомі причини» — релігія. Космічна війна невигідна, але якщо інопланетяни вірять, що знищення людства — воля богоподібних створінь, що жили колись давно, — переконати їх не зможуть жодні раціональні аргументи.

Людство програє війну Ковенанту, протягом 30 років повільно втрачаючи одну колонію за іншою, але при цьому продовжує дрібні чвари. Земні колонії тонуть у сепаратизмі, піратстві, дрібних політичних суперечках та інтригах. Значна частина першого сезону присвячена саме цьому. 

Решта сюжету крутиться навколо команди Джона-117 та загадкових артефактів прадавньої раси Предтеч. Заради перемоги над ворогом, що прагне тебе знищити, можна піти на все. Доктор Кетрін Голсі, голова проєкту «Спартанець ІІ», думала саме так, проводячи експерименти над дітьми. Ті, що вижили в результаті перетворилися на ідеальних солдатів, здатних дати відсіч хоч Ковенанту, хоч внутрішнім ворогам.

У серіалі не забувають, що «спартанці» — вищі і сильніші за звичайних людей
У серіалі не забувають, що спартанці — вищі й сильніші за звичайних людей. Джерело: winteriscoming.net

Проте з часом Джон-117 починає сумніватися в усьому, що відбувається навколо, бо його оточує занадто багато таємниць і всі навколо продовжують переслідувати свої власні цілі. А сам головний герой виявляється таємничим чином пов’язаним з інопланетним артефактом.

Досить несподіваним і спірним ходом є наявність окремої лінії Кван Ха, дочки одного з лідерів повстанців, убитих Ковенантом. І з подіями серії ігор, і з основним сюжетом серіалу все, що з нею відбувається, пов’язано достатньо слабо. Але, мабуть, в авторів є якийсь задум щодо неї.

Про що другий сезон?

Другий сезон серіалу Halo є повністю логічним та очікуваним продовженням. До нього потрапили практично всі герої з першої частини, навіть ті, яких нібито у ній вбили. Також додали нових. Варто зазначити, що, на відміну від першого сезону, сюжетні лінії тут значно краще переплетені між собою, тож шансів загубитися серед персонажів значно менше.

Джон-117 продовжує шукати інопланетні артефакти
Джон-117 продовжує шукати інопланетні артефакти. Джерело: www.denofgeek.com

Основна сюжетна лінія залишилася незмінною: Ковенант шукає «А», який допоможе йому швидко знищити людство. і продовжує влаштовувати геноциди «вручну». Космічне Командування Об’єднаних Націй продовжує будувати хитрі плани перемоги, іноді зраджуючи власних людей.

Джон-117 намагається дізнатись правду про все, що відбувається, і дістатися до артефактів Предтеч, а через них — до «Ореолу». Кван Ха продовжує свій дивний шлях, котрий ніби і став значно ближчим до решти подій, але при цьому все більше заглиблюється в містику. Кетрін Голсі продовжує тягнутися до заборонених знань, паралельно намагаючись впоратися з наслідками своєї минулої діяльності. Решта персонажів просто намагається вижити і розв’язати свої маленькі проблеми.

На що звернути увагу?

Цікавих речей у фільмі показали декілька. Перше — це сам «Ореол». У першому сезоні глядачі могли бачити його тільки зсередини й лише в одній сцені. У другому сезоні його показують значно більше і не тільки як химерну планету, але і як автоінженерну споруду, що розташована на орбіті газового гіганта.

У другому сезоні показали битву за планету Рубіж
У другому сезоні показали битву за планету Рубіж. Джерело: www.space.com

Також у фільмі показали знищення Ковенантом Рубежа. В іграх ця ключова подія тільки згадується, але у другому сезоні глядачі можуть переконатися, що це справді жахлива річ: міста руйнуються бомбардуванням, ворожа армія знищує населення, іде евакуація, а нечисленні захисники намагаються протистояти супротивнику.

Нарешті, у серіалі показали Потоп, хоча і не пояснили, що це таке і чим небезпечне. Це — паразитична форма життя, що відіграє ключову роль в оригінальній серії ігор. Ці мікроорганізми потрапляють у представників розумних видів, підкорюють їх та перебудовують тіла. Саме вони відповідальні за знищення Предтеч і потенційно можуть знищити усе життя в галактиці. Хоча у серіалі Потоп більше нагадує стандартний зомбі-апокаліпсис.

Чи варто дивитися другий сезон серіалу Halo?

Загалом другий сезон Halo вийшов достатньо суперечливим. З одного боку, серіалу явно бракує оригінальності та динамічності першого. Від масштабності, різноманіття технологій, космічних кораблів та сцен боїв залишилась лише мала частина видовища.

Спартанці у другому сезоні серіалу
Спартанці у другому сезоні серіалу. Джерело: kotaku.com

Та й ключові герої, Срібна Команда на чолі з Майстром Чіфом, майже розпались. Початок екранізації активно намагався нас познайомити з чотирма суперсолдатами, змусив пройнятись проблемою їхньої відірваності від звичайного життя та співчувати важкій ноші «героїв». Однак вже на початку другого сезону атмосфера «один за всіх і всі за одного» просто зникає у межах одного епізоду. Доволі контрастна зміна фокуса, наче режисери вирішили позбутися всіх третьорядних персонажів.

З іншого боку, другий сезон все ще лишається хорошою фантастикою про космічну війну. І якщо ви вже розпочали перегляд, вам явно кортітиме дізнатись, що там далі. У ньому немає якоїсь особливої філософської глибини, але прості та зрозумілі персонажі, знайомі потреби та цінності, бажання врятувати світ під соусом міжгалактичних пригод зачаровують глядачів. Окремо варто зазначити продуманість та деталі усього, що відбувається навколо. Зрештою, Halo було таким завжди, любителі фантастики не будуть розчаровані ні сюжетом, ні футуристичними сценами та іншопланетними пейзажами. 

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine