Секретний американський космоплан запустять цієї ночі

Американські військові та компанія SpaceX цієї ночі запустять в космос безпілотний космоплан X-37B. Як завжди, його місія буде секретною. Цього разу для виводу його на орбіту використають ракету Falcon Heavy.

Ракета Falcon Heavy готується до старту
Ракета Falcon Heavy готується до старту. Джерело: SpaceX

Відкладений старт X-37B

У ніч з 11 на 12 грудня американські військові та компанія SpaceX планують запустити в космос безпілотний космоплан X-37B. Якщо все піде за планом, то старт відбудеться о 3:14 за київським часом зі стартового майданчика 39A у Флориді.

Власне, запуск мав би відбутися 10 грудня, проте був відкладений на добу через погану погоду. Прогноз метеорологів на цю ніч дає 70-відсоткову ймовірність того, що умови все ж будуть сприятливими.

Космоплан X-37B є надзвичайно важливим проєктом американських військових і літає у космос вже не вперше. Однак цей його старт має бути унікальним. Замість носіїв Atlas V та Falcon 9 буде використаний надважкий Falcon Heavy, який має великі бічні прискорювачі й може виводити на орбіту дуже важкі вантажі.

Яка мета місії?

Цей старт стане вже сьомим для X-37B за останні 20 років. Як і у попередніх місіях, під час нинішньої, що отримала назву OTV-7, будуть проводитися експерименти, суть яких лишається секретною. Американські військові обмежуються лише загальними фразами про випробування нових орбітальних режимів.

Точно відома мета лише одного експерименту, керівником якого є NASA. Він має назву Seeds-2 і його головною метою є визначення впливу радіації та тривалого космічного польоту на життєздатність насіння рослин. Схожі експерименти нещодавно розпочали на китайській космічній станції.

Тривалість місії OTV-7 також не розголошується. Але не виключено, що вона може продовжуватися кілька місяців, а то й років. Принаймні досі кожен наступний політ X-37B у космос був довший за попередній. Наприклад, шостий тривав 908 діб.

З огляду на все це, цікавим є вибір носія американськими військовими. Його велика потужність може означати, що космоплан виведуть на вищу орбіту, ніж він літав досі, й це добре узгоджується з оприлюдненими заявами.

Однак є й інша можливість. На борту X-37B є вантажний відсік. Якщо в ньому міститься щось дуже важке, то надпотужний носій міг знадобитися, щоб просто забезпечити виведення апарата в космос. Також не можна виключати можливість того, що справа й у майбутній орбіті космоплана, й у його масі.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine