Сатурн зазнімкували з орбіти Місяця

Зонд LRO, що перебуває на орбіті навколо Місяця, зазнімкував Сатурн. Отримане зображення було опубліковане на сайті місії.

Знімок Сатурну, зроблений зондом LRO. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

LRO був запущений 2009 року і відтоді зробив низку знакових досягнень, які навіки вписали його в історію космонавтики. Це апарат, який довго працює на селеноцентричній орбіті. Саме йому належить рекорд щодо кількості наукових даних, переданих міжпланетною станцією.

Фото Сатурну було зроблене зондом 13 жовтня. У момент знімкування LRO перебував на висоті 90 км над поверхнею Озера Весни — місячного моря, що в південно-західній частині видимого боку супутника. Відстань між Місяцем і Сатурном становила 1430 млн км. На фото помітно північну сторону його кілець, які з цього ракурсу розташовані нижче екватора планети.

Отримати зображення було вкрай складно. Світлина була зроблена знаменитою камерою LRCO, яка здійснює знімкування за рахунок переміщення зонда над місячною поверхнею (він рухається зі швидкістю 1600 м/с). Остаточні зображення складаються з окремих рядків, які знімаються з дуже короткою витримкою.

Знімок Сатурну, зроблений зондом LRO. Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

Щоб сфотографувати Сатурн, фахівцям місії довелося імітувати орбітальний рух, націливши LRO спочатку на один бік планети, а потім — на інший. Знімкування проводилося з витримкою 3,82 мс. Тому на зображенні не видно супутників шостої планети. Вони надто тьмяні, щоб їх можна було сфотографувати з такою невеликою витримкою.

Нагадаємо, що у вересні LRO зробив аналогічне зображення Юпітеру. На ньому можна побачити хмарні пояси газового гіганта та його найбільші супутники. Також нещодавно фахівці місії запобігли зіткненню LRO з індійським апаратом «Чандраян-2».

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії