Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9

Компанія SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9. Це стало можливим після завершення розслідування причин аварії другого ступеня ракети, що сталася на початку липня.

Момент протікання кисню з другого ступеня Falcon 9. Джерело: пряма трансляція SpaceX

Аварія Falcon 9 сталася 12 липня під час місії, метою якої було виведення на орбіту нової партії супутників Starlink. Інцидент можна було спостерігати в прямому ефірі, в організованій SpaceX трансляції запуску. На ділянці роботи другого ступеня почався витік кисню, після чого його поверхня почала покриватися інеєм.

У результаті супутники Starlink були виведені на орбіту з дуже низьким апогеєм. Фахівці SpaceX спробували врятувати апарати, піднявши висоту за допомогою встановлених на них двигунів, але це не вдалося. Незабаром супутники згоріли в атмосфері.

Під час подальшого розслідування інженери встановили, що причиною аварії стала тріщина в трубопроводі датчика тиску, підключеного до кисневої системи Falcon 9. Після того як компанія передала звіт Федеральному управлінню цивільної авіації США, та повідомила, що ця аномалія не становить загрози для громадської безпеки. У результаті SpaceX отримала дозвіл відновити експлуатацію Falcon 9. Наступний пуск ракети має відбутися вже 27 липня.

Варто зазначити, що аварія стала практично безпрецедентною подією для Falcon 9. Попереднього разу SpaceX втратила ракету у 2015 році. Після цього компанія здійснила 334 успішних пуски Falcon 9 поспіль, що стало рекордною серією в історії світової космонавтики.

За матеріалами Phys.org

Три зіткнення астероїдів: учені знайшли джерело більшості метеоритів
Астрономи не знайшли інопланетних передач між планетами системи TRAPPIST-1
Симбіотична зоря R Водолія «плюється» речовиною
За 120 мільйонів років до початку космічного бомбардування: вчені визначили вік найбільшого місячного кратера
Астронавти носять Prada: компанія Axiom Space показала новий місячний скафандр
Секретний космоплан X-37B виконає в космосі небачені раніше маневри
Нове покоління супутників Starlink здатна піднімати лише надпотужна ракета у світі
Далекий пульсар породжує неймовірно потужне випромінювання
Школярі посадили гігантське «місячне дерево»
Астрономи знайшли залишки вихідного зоряного диска Чумацького Шляху