Розпочато закладання фундаменту Дуже Великого Телескопа

Фахівці консорціуму ACe Consortium приступили до робіт з закладання фундаменту Дуже Великого Телескопа ESO (Extremely Large Telescope, ELT). Вони ведуться на вершині гори Серро Армазонес на висоті понад 3000 м над рівнем моря в чилійській пустелі Атакама. Ці ефектні знімки, зроблені за допомогою дрону, демонструють перебіг робіт.

Учасники проєкту ELT називають його не інакше як «найбільшим оком людства, спрямованим у небо». Якщо ознайомитись із характеристиками телескопа, з цим складно не погодитись. Серцем ELT стане 39-метрове головне дзеркало, яке не має аналогів, воно складається з 798 індивідуальних сегментів. Зібрані воєдино вони збиратимуть у 15 разів більше світла, ніж найбільші сучасні оптичні телескопи.

Контури механічної структури майбутнього телескопу зараз вимальовуються вже цілком чітко. Він буде поміщений до гігантської 80-метрової вежі. Кругле поглиблення 55-метрового діаметра в центрі знімків є зовнішнім контуром майбутнього фундаменту, на який спиратимуться механічні опорні структури 39-метрового головного дзеркала ELT.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 (179) 2020

До товару

Знімок добре ілюструє, наскільки величезним буде телескоп. Розсипані навколо автомобілі та будівельна техніка виглядають крихітними в порівнянні з розмірами контурів майбутнього котловану фундаменту ELT, а фігурки людей взагалі майже невиразні.

Працювати на такій великій висоті нелегко. Але гра вартує свічок. Велика висота, виняткова сухість повітря та віддаленість від джерел світлового забруднення забезпечать справді унікальні умови спостережень. Очікується, що ELT зможе безпосередньо отримувати зображення екзопланет, вивчати їх атмосферу, спостерігати за ходом народження нових систем, а також допоможе виміряти швидкість прискорення розширення Всесвіту.

Загальний кошторис проєкту ELT оцінюється у 1,15 млрд євро. Закінчення будівництва телескопа та перші спостереження з ним плануються на 2024 рік.

За матеріалами http://www.eso.org

Новини інших медіа
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя