Розгадано: як гігантська зоря опинилася на краю Галактики

Астрономи розгадали таємницю зорі HD 93521, котра не могла встигнути дістатися туди, де зараз перебуває. Виявилося, що вона є результатом злиття пари світил, які мали значно більше часу для подорожі.

Гігантська зоря HD 93521
Гігантська зоря HD 93521. Джерело: Skyandtelescope.org

Загадка зорі HD 93521

Великі зорі — дуже гарячі всередині. Вони еволюціонують швидше і живуть усього кілька мільйонів років. При цьому народжуються вони майже виключно у площині галактичного диска. HD 93521 — це загадка. Вона у 17 разів важча за наше Сонце і вік її складає усього 5 млн років.

При цьому розташована ця зоря у 3600 світлових роках над галактичною площиною. За 5 млн років HD 93521 не могла пройти цю відстань. Розгадати загадку вчені спробували у дослідженні, опублікованому в The Astronomical Journal.

Астрономи звернули увагу на те, що HD 93521 надзвичайно швидко обертається навколо власної осі. Вони припустили, що зоря утворилася в результаті злиття пари менших світил, які були не такими гарячими. Отже, існувати вони могли значно довше. У цієї пари було достатньо часу для того, аби подолати 3600 світлових років.

Інша загадкова гігантська зоря

Припущення про те, що HD 93521 є результатом злиття двох світил, допомогло позбутися таємниці інших подібних об’єктів. Інша гігантська зоря далеко від галактичної площини вочевидь являє собою попередню стадію цього процесу.

IT Терезів насправді є тісною парою світил. Їхнє розташування відносно Землі призводить до того, що вони час від часу затьмарюють одне одне. Вчені підрахували, що за деякий час ці зорі зіллються в одну. Її маса, як і у HD 93521 виявиться занадто великою, щоб вона встигла дістатися від місця народження пари до її поточної локації. Але тепер вже у цьому не буде загадки.

За матеріалами phys.org

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine