«Роскосмос» заявив про плани щодо створення національної орбітальної станції

Керівництво «Роскосмосу» заявило, що в 2025 році Росія планує вийти з проєкту МКС і розпочати будівництво своєї орбітальної станції. 

Науково-енергетичний модуль. Джерело: Роскосмос

Станція буде виведена на полярну орбіту з нахилом в 97°, що забезпечить повний огляд поверхні Землі. Її першим елементом стане науково-енергетичний модуль (НЕМ), який створювався для МКС. Його запуск був анонсований ще на 2019 рік, але відтоді неодноразово переносився. В результаті було ухвалене рішення зберегти НЕМ для нової станції. Згідно із заявою «Роскосмосу», модуль буде модернізований і отримає новітні системи управління, живлення, стикування і життєзабезпечення. Для його запуску буде використана ракета «Ангара-А5».

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

У 2028 році до НЕМ додадуть базовий модуль, потім — вузловий і шлюзовий. На другому етапі (2030-2035 р.) додадуться цільовий і виробничий модулі, а також платформа обслуговування космічних апаратів. Наукове обладнання розмістять зовні, а обслуговувати його будуть роботи під управлінням космонавтів.

Варто зазначити, що «Роскосмос» заявив про готовність продовжити російський сегмент МКС за «фінансової участі США». Зі свого боку NASA не робила жодних заяв з приводу планів Росії вийти з проєкту МКС.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів