Росіяни заклеїли британський прапор на ракеті. 4 березня старту не буде

Старт ракети з супутниками OneWeb 4 березня не відбудеться. Росія поставила ультиматум і заклеїла деякі прапори на ракеті. Компанія відповіла відкликанням своїх спеціалістів.

Росіяни заклеїли прапори «недружніх» держав на ракеті
Росіяни заклеїли прапори «недружніх» держав на ракеті. Джерело: www.hindustantimes.com

Росіяни заклеїли прапор на ракеті

Росія продовжує пожинати наслідки свого вторгнення в Україну. Цього разу вона остаточно посварилася з компанією OneWeb, для якої запускає супутники. Країна-агресор вирішила відповісти на запроваджені санкції тим, що заклеїла на вже підготованій до старту ракеті прапори Великої Британії, США та Японії. Усі ці країни рішуче виступають проти порушення міжнародних норм.

Цікаво, що при цьому прапор Індії на ракеті лишився. 2 березня при голосуванні на Генеральній Асамблеї ООН за резолюцію, що засуджує вторгнення в Україну, ця держава утрималася. Цілком можливо, що в майбутньому «Роскосмос» бачить своїми партнерами по запусках ракет не лише китайців, а й індійців.

Крім того, голова «Роскосмосу» Дмітрій Рогозін поставив 2 березня ультиматум. За його словами, запуск супутників 4 березня міг відбутися тільки в тому випадку, якщо компанія дасть гарантії, що вони не будуть використовуватися з військовою та розвідувальною метою. Навіть більше, він почав вимагати, щоб британський уряд продав свою частку у проєкті One Web.

Старту не буде

У будь-якому разі пропозиція Росії є неприйнятною для компанії. Британський уряд відмовився навіть розглядати можливість продажу свої частки. Тож жодних перемовин не буде. OneWeb уже почав вивозити своїх фахівців із Байконуру. Старт 4 березня не відбудеться, і чи відбудеться взагалі колись — невідомо.

Компанія OneWeb вже запустила 428 з 648 супутників за допомогою «Роскосмосу», і решту теж планувала відправити за допомогою цієї країни. Тому після нападу на Україну, коли космічні зв’язки країни-агресора почали стрімко рватися, вона максимально довго мовчала щодо продовження співпраці.

Однак, як це часто буває, росіяни все вирішили самі. Замість того, аби згладити незручну ситуацію, вони її загострили. Неадекватні вимоги й не менш неадекватні дії просто не залишили компанії вибору, бо на відкриту підтримку агресора вона не готова.

Зрештою, відмова OneWeb від поточного запуску — правильне рішення. Хтозна, чим росіяни заклеїли прапори на ракеті, та як би воно вплинуло на старт.

Наразі невідомо, що буде з рештою супутників. Річ у тім, що в їхній конструкції використовуються двигуни російської компанії «Факел», і чи достатньо їх має OneWeb для добудови своїх апаратів — незрозуміло. Однак американські компанії вже готові замінити їх своїми розробками.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine