Росія знищила «Мрію»

Найбільший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» був знищений в аеропорту Гостомеля під Києвом внаслідок атаки російської авіації. Про це повідомив міський голова міста Буча. Пізніше цю інформацію підтвердили в «Укроборонпромі».

Супутниковий знімок ангара, в якому перебував Ан-225. Джерело: SKyNews

«Знищений флагман української авіації — легендарний Ан-225 «Мрія». Це сталося в аеропорту Антонова у Гостомелі під Києвом, де був літак», — йдеться у повідомленні українського концерну у Facebook. В «Укроборонпромі» також додали, що на відтворення літака потрібно близько трьох млрд доларів і понад п’ять років.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

«Мрія» була спроєктована на Київському механічному заводі. Літак створювався у межах проєкту багаторазового космічного корабля «Буран». Для цього був потрібен надважкий транспортний літак, здатний перевозити різні компоненти аерокосмічної системи від місця виробництва та складання до місця запуску. Іншим завданням було перевезення самого човника. Крім того, у майбутньому передбачалося використовувати Ан-225 як перший ступінь системи повітряного старту.

Загалом було закладено два літаки, але добудувати вдалося лише один. Довжина «Мрії» становила 84 м, висота — 18,2 м, розмах крила — 88,4 м. Максимальна злітна маса літака сягала 640 тонн. Він міг перевозити до 250 тонн вантажу.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів