Росія зблизиться з Китаєм у космосі, але залишиться в ізоляції

У зв’язку із вторгненням в Україну російська космічна галузь лишається в ізоляції. Держава-агресор розглядає у якості свого основного партнера Китай. Але її це не врятує.

Росія опинилася в ізоляції
Росія опинилася в ізоляції. Джерело: Spacenews

Росія зблизиться з Піднебесною у питаннях космонавтики

Становище російської космонавтики у зв’язку з війною в Україні стає все більш напруженим. Міжнародні санкції торкнулися постачання до країни-агресора будь-якої високотехнологічної продукції. А створення чогось, що працює на орбіті, вимагає електроніки.

Навіть голова «Роскосмосу» Дмітрій Рогозін визнав, що, попри усі намагання підтримати власну електронну промисловість, створювати усе, що їм потрібно, вона не може. Її не вистачає навіть для того, щоб будувати ті апарати, що зараз використовуються, не кажучи про перспективи. У Москві дуже сподіваються на допомогу Китаю у цьому питанні й розглядають його як основного партнера.

Поки що КНР не допомагає Росії уникнути санкцій. Війну з Україною там не засудили, але й агресору сприяти не поспішають. Схоже, що сваритися через північних сусідів з усім світом там не готові. У січні США і так ввели санкції проти головних китайських організацій, що займаються космосом — China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) і China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC). Тож, цілком ймовірно, що китайська підтримка відомства Рогозіна так продажем мікросхем і обмежиться.

Міжнародна співпраця Росії у космосі

За останні роки китайсько-російська співпраця зміцнилася. Були укладені угоди про співпрацю китайських місій Чан’е-6, Чан’е-7 і російської «Луна-27», створений спільний центр обробки даних із Місяця та глибокого космосу, запропонований спільний проєкт місячної станції.

Проте неспроможність російської космічної агенції робити щось самотужки ставить усе під сумнів. Бо навіщо Китаю настільки безпорадний партнер у такій відповідальній галузі? Скоріш за все, у майбутньому між Росією, Китаєм та США виникне торг за те, хто з ким буде співпрацювати.

Нещодавно майже такий самий рівень співпраці був у держави-агресора з Європейською космічною агенцією. Однак після введення санкцій запускати свої «Союзи» з космодрому Куру Росія відмовилася сама, а від співпраці щодо ExoMars відмовилися європейці. Решта спільних проєктів потрапляє під велике питання.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада