Росія розпочне операцію з порятунку космонавтів 24 лютого

«Роскосмос» оголосив, що планує 24 лютого запустити до Міжнародної космічної станції корабель «Союз МС-22». На ньому мають повернутися двоє російських космонавтів та американський астронавт. Якщо техніка країни-агресорки знову не перетворить цю операцію на посміховисько.

Російський «Союз»
Космічний корабель «Союз». Джерело: Вікіпедія

У пастці на МКС

Росія нарешті визначилася з датою запуску «Союзу» для повернення з МКС двох російських космонавтів та одного американського астронавта. За словами представників агенції «Роскосмос», старт призначений на 2:34 24 лютого.

Російські космонавти Дмитро Петелін та Сергій Прокоп’єв і американський астронавт Френк Рубіо прибули на МКС у вересні 2022 року на борту корабля «Союз МС-22». На ньому ж вони мали й повернутися. Однак у грудні виявили витік теплоносія з системи охолодження.

Тоді росіяни довго розбиралися, що ж сталося, і, зрештою, визнали корабель непридатним до повернення. А причиною витоку назвали потрапляння у нього мікрометеорита. Мовляв, дуже не пощастило зустрітися з крихітним космічним камінчиком. Тоді ж було ухвалене рішення, що у лютому на станцію пришлють порожній корабель для евакуації.

Чи придатний до повернення новий «Союз»?

Однак ще до того на станцію мав прибути російський вантажний корабель «Прогрес МС-21». Але коли це трапилось 13 лютого, виявилося, що з його системи охолодження теж стався витік. Тож очевидно, що у росіян проблеми не з силами природи, а з власною технікою.

Тоді оголошення дати старту «Союзу МС-23» відклали, оскільки були підстави підозрювати, що і він має ті самі проблеми. Тепер стало відомо, що операція з евакуації космонавтів розпочнеться 24 лютого. А вантажний корабель перед цим відстикують від станції та затоплять в океані.

В історії з витоками теплоносія з російських кораблів не так важливі самі пригоди, скільки обставини, які до них призвели. Космічна галузь рф деградує вже багато років, але міжнародні партнери продовжують на неї покладатися. Результатом цього є нинішня ситуація, заручниками якої стали не тільки російські космонавти, а й американський астронавт.

За матеріалами Рhys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine