Ракети-прискорювачі Endeavour провезли вулицями Лос-Анджелеса на очах у здивованої публіки

У середу до музею в Лос-Анджелесі доставили два гігантські твердопаливні ракетні двигуни, які стануть частиною експозиції космічного шатла Endeavour. Ця подія підбиває підсумок довгого шляху цих неймовірних технічних чудес.

NASA Endeavour
Один із двох ракетних двигунів повільно рухається до Каліфорнійського наукового центру після їхнього прибуття до Лос-Анджелеса 11 жовтня 2023 року. Гігантські ракетні двигуни необхідні для того, щоб здавалося, ніби «космічний човник» NASA Endeavour збирається вилетіли. Протягом двох днів його перевозили вантажівкою з повітряно-космічного порту Мохаве до виставкового парку Лос-Анджелеса. Авторство: AP Photo

Ракетні двигуни, довжина яких становить 35,3 м, справді вражають своїми розмірами та виглядом. Вони схожі на величезні білі циліндри та є ключовими компонентами твердопаливних ракетних прискорювачів. Ці прискорювачі будуть прикріплені до зовнішнього бака космічного шатла, коли його встановлять вертикально в музеї. На це музею виділили 400 млн доларів.

Ці дивовижні двигуни були подаровані компанією Northrop Grumman. Прискорювачі мають величезне історичне значення, оскільки вони брали участь у багатьох запусках космічних місій. Тепер вони стануть частиною постійної експозиції шатла Endeavour у Лос-Анджелеському експо-парку, де вже активно триває будівництво Каліфорнійського наукового центру Samuel Oschin Air and Space Center.

Спостерігачами цієї події стали не лише фахівці й інженери, але й звичайні люди, серед яких було багато школярів. Ця подія є важливим кроком у підготовці шатла Endeavour до постійної експозиції в музеї, і вона надає можливість всім охочим побачити це неймовірне технічне диво, що немовби готове знову здійснити великий стрибок у космос.

Зауважимо, що Endeavour за своє існування здійснив 25 успішних польотів упродовж 30-річної програми «космічних човників» (Space Shuttle) NASA 2011 року. Він здійснив низку важливих місій, і тепер його історія та технічні досягнення будуть доступні для громадськості в новому музеї, який уже майже готовий до свого відкриття.

Раніше ми розповідали про крилаті кораблі Америки — цікаві факти про космічні шатли.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine