Ракету Vulcan Centaur пропонують перетворити на перехоплювач

Компанія United Launch Alliance пропонує створити на основі своєї ракети Vulcan Centaur космічний перехоплювач. Він може бути швидко підготований до старту та запущений. Таким чином можна буде знищувати небезпечні для американських апаратів об’єкти.

Ракета Vulcan Centaur
Ракета Vulcan Centaur. Джерело: spacenews.com

Подвійне застосування ракети Vulcan Centaur

Намагаючись відрізнити себе від конкурента SpaceX, компанія United Launch Alliance (ULA) пропонує нове військове застосування для своєї ракети Vulcan Centaur: «космічний перехоплювач», здатний відвернути потенційні загрози для американських об’єктів на орбіті.

Генеральний директор ULA Торі Бруно обговорив це бачення на конференції Spacepower Conference, позиціонуючи Vulcan Centaur не лише як ракету-носій, але і як потенційний орбітальний стримувальний фактор проти супротивників, що націлені на об’єкти Космічних сил.

«Наше бачення полягає в тому, щоб мати платформу, яка буде блискавично швидкою, далекобійною і, в разі необхідності, дуже смертоносною, — сказав Бруно 12 грудня. — Те, над чим я працюю, по суті, є ракетою, яка функціонує в космосі».

Боротьба на ринку запусків

Бруно вже давно виступає за розширення можливостей розгінного блоку ракети Centaur. У 2020 році він окреслив плани щодо вдосконаленого Centaur V з підвищеною енергією, тягою і тривалістю польоту, що уможливить складні траєкторії й амбітні майбутні місії. Зовсім недавно він просував «високопродуктивну, довготривалу» версію, яка могла б працювати протягом днів або тижнів на підтримку військових операцій США.

Ця пропозиція з’явилася в той час, коли ULA намагається відновити позиції, втрачені SpaceX на ринку військових запусків. Колись домінуючий постачальник військових запусків у США, компанія ULA стала свідком того, як її частина на ринку зменшилася після того, як у 2015 році на нього вийшла SpaceX зі своєю економічно ефективною ракетою Falcon 9.

Модернізація ракети-носія

Ракета-носій Vulcan Centaur, яка наразі очікує на сертифікацію для космічних місій національної безпеки, має перший ступінь, що приводиться в дію двома двигунами Blue Origin BE-4, і другий ступінь Centaur V, що використовує двигун Aerojet Rocketdyne RL10. Бруно припускає, що з модернізацією Centaur V може слугувати як довготривалий транспортний засіб для контркосмічних місій і «космічний перехоплювач». За словами Бруно, в той час як звичайні супутники рухаються повільно і неквапливо, вдосконалений Centaur може швидко реагувати на загрози, що розвиваються.

Бруно стверджує, що уряд США повинен сприяти розвитку унікальних можливостей постачальників пускових установок, а не заохочувати конкуренцію виключно на основі ціни.

«Буде три постачальники важких ракетоносіїв. Буде дві компанії, що займаються середніми ракетами», — сказав Бруно, маючи на увазі еволюцію програми космічних запусків для національної безпеки.

Ринкові позиції ULA та вибір постачальників ракет

Бруно запропонував Космічним силам у виборі постачальників не обмежуватися лише можливостями запуску і ціновими показниками. «Якщо у вас є компанії, які є вуглецевими копіями одна одної, виникає нездорова конкуренція, — сказав він. — Якщо ви робите їх абсолютно однаковими, то в діловому світі ми називаємо це перегонами на дно. Перша компанія, яка досягне більшого масштабу, ніж інші, захопить владу, і через пару років ви отримаєте монополію».

Оскільки ULA орієнтується в цьому конкурентному середовищі, компанія робить ставку на значний бізнес від військових корисних навантажень і комерційних низькоорбітальних угруповань. Однак затримки із запуском Vulcan ще більше погіршили ринкову позицію ULA, що призвело до спекуляцій про потенційний продаж компанії материнськими компаніями Lockheed Martin і Boeing.

Попри ці виклики, Бруно сказав, що він залишається оптимістом. «Я вірю, що ми розумні в цій країні й розуміємо, що великою силою, яку ми маємо, є партнерство між приватною промисловістю та урядом».

За матеріалами spacenews.com

Новини інших медіа
Загадка мертвої галактики: швидкий радіосплеск збентежив астрономів
Загадковий навколоземний астероїд виявився шматком Місяця
У 3,5 раза ближче за Меркурій: обсерваторія SOHO показала рандеву комети із Сонцем
Планетарний локдаун: чи вплинула пандемія COVID-19 на температуру Місяця?
Ракети NASA пролетять крізь полярне сяйво
Blue Ghost показав який вигляд має сонячне затемнення в космосі
На далекій екзопланеті дмуть надзвукові вітри
Лебедина пісня C/2024 G3 (ATLAS): «привид» комети прикрасив небо над Атакамою
Китай хоче використати лазери для енергопостачання місячних місій
Супутниковий звʼязок 2025: коли стане доступним на смартфонах та скільки коштуватиме