Ракета для польоту на Місяць прибула на мис Канаверал

Верхній ступінь ракети SLS, призначений для місії Artemis III, був успішно доставлений на мис Канаверал. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті NASA.

Верхній ступінь ICPS. Джерело: United Launch Alliance

Ракета SLS складається з трьох основних компонентів: пари твердопаливних прискорювачів (вони створені на базі прискорювачів шатлів), оснащеного чотирма двигунами RS-25 центрального ступеня (у минулому ці силові агрегати теж використовували на шатлах), а також верхнього ступеня ICPS (Interim Cryogenic Propulsion Stage).

Ступінь ICPS виготовлений компанією Boeing. Він являє собою модифіковану версію верхнього ступеня, що використовується на ракеті Delta IV Heavy. Його довжина становить 13,7 метра, діаметр — 5 метрів, він здатний забезпечити 110,1 кН тяги. ICPS дає ракеті SLS можливість виводити до 27 тонн корисного навантаження на траєкторію польоту до Місяця.

Загалом було виготовлено три екземпляри ICPS. Перший був використаний минулого року в межах місії Artemis I. Два ступені, що залишилися, відправлять до Місяця екіпажі місією Artemis II та Artemis III.

Доставлений на мис Канаверал ступінь пройде серію різних перевірок і тестів на випробувальних стендах компанії ULA (спільне підприємство Boeing і Lockheed Martin), після чого його передадуть NASA. Наразі запуск місії Artemis III заплановано на кінець 2025 року. Але очікується, що найближчим часом NASA повідомить про його перенесення на пізнішу дату.

Artemis III стане останньою місією, в якій буде використаний ICPS. Починаючи з Artemis IV ракета SLS отримає потужніший ступінь EUS (Exploration Upper Stage), який забезпечить виведення до 42 тонн вантажу на траєкторію польоту до Місяця.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine