Ракета Astra Space зазнала пошкоджень під час підготовки до пуску

На початку березня аерокосмічний стартап Astra Space зробив спробу пуску малого носія Rocket 3.0. У разі успіху компанія отримала б 2 млн доларів від Управління перспективних дослідницьких проэктів Міноборони США (DARPA). А якби їй вдалося зробити ще один пуск корисного навантаження із заданими параметрами протягом 30 днів, вона б отримала додаткові 10 млн доларів. Проте, спроба виявилася невдалою. Через технічні проблеми старт довелося скасувати, буквально в останню хвилину.

Попри невдачу, інженери компанії продовжили роботу над носієм. Нова спроба пуску була запланована на кінець березня. Але, мабуть вона також не відбудеться. 23 березня представник Astra повідомив про її скасування через пошкодження ракети під час передстартової підготовки.

Компанія не повідомила жодних подробиць про причини інциденту та ступінь пошкодження ракети. Проте відомо, що стартовий комплекс на острові Кодьяк, звідки планувалося здійснити пуск, був тимчасово закритий, через небезпеку для персоналу.

Представники Astra поки не повідомляють, коли відбудеться нова спроба пуску Rocket 3.0. Але якщо носій отримав серйозні пошкодження і для їхнього усунення компанії потрібно викликати додаткових фахівців, терміни можуть суттєво зрушені, через карантинні заходи. Для боротьби з поширенням коронавірусу влада Аляски зобов’язала всіх людей, які прибувають до штату, проходити обов’язковий 14-денний карантин.

За матеріалами https://spacenews.com

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії