Радіація та холод: SpaceX відправить астронавтів у недосліджені полярні висоти

SpaceX готується до історичного запуску місії Fram2, яка вперше доставить чотирьох космічних туристів в політ для дослідження найвіддаленіших куточків Землі. Старт заплановано на 31 березня о 11:20 за північноамериканським східним часом з космодрому Кеннеді у Флориді, або 1 квітня о 00:20 за Києвом.

Fram2
Ілюстрація польоту полярної місії Fram2, під час якої космічні туристи пролітатимуть над обома полярними регіонами Землі. Авторство: SpaceX

Унікальна траєкторія польоту

Місія, названа на честь корабля, що першим досліджував полярні регіони, пройде на висоті 425–450 км над Землею на навколоземній орбіті під нахилом 90°. Це перший у історії політ астронавтів над полюсами за траєкторією, яка раніше використовувалася лише супутниками.

Екіпаж очолює Чун Ван — засновник криптокомпаній f2pool та stakefish. До нього приєдналися норвезький кінорежисер Янніке Міккельсен, австралійський дослідник Ерік Філіпс та німецька експертка з робототехніки Рабеа Рогге. Усі вони — новачки в космосі.

Наукові цілі 

Crew Dragon
Екіпаж «фрамонавтів» всередині Crew Dragon

З полярної орбіти астронавти 3–5 діб спостерігатимуть за явищем STEVE — рідкісним полярним сяйвом з фіолетово-зеленими смугами. Також вони проведуть експеримент із вирощування грибів у мікрогравітації для майбутніх місій на Марс. Проєкт розробила австралійська компанія FOODiQ Global, яка прагне створити систему харчування для космонавтів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Ризики місії

Полярні орбіти небезпечні через більш високий рівень радіації. Але саме така орбіта дає унікальні можливості для спостереження за планетою. На відміну від МКС, траєкторія Fram2 охопить 100% Землі, включаючи полюси. Це стане якоюсь мірою стрес-тестом для капсули Crew Dragon, яка вже довела свою надійність під час місії Polaris Dawn з першим приватним виходом у відкритий космос.

Місія Fram2 — чергова віха в комерціалізації космосу. Вона демонструє, як приватні компанії беруть на себе складні наукові завдання, колись доступні лише державам. Успіх польоту відкриє шлях для нових експедицій до полярних регіонів та глибшого вивчення кліматичних змін.

Якщо нічого не завадить, Fram2 не лише розширить межі космічних досліджень, а й надихне нове покоління мрійників на сміливі відкриття.

Раніше ми повідомляли про те, як приватні ракети летять швидше, ніж закони у космосі.

За матеріалами nypost.com

Новини інших медіа
Що таке темна матерія і з чого вона складається
Обсерваторія діаметром 12,9 тис км надіслала світлини найтаємничіших явищ на Сонці
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років