15 березня було зафіксовано вельми цікавий космічний рекорд: п’ять орбітальних пусків лише за 12,5 годин. Це досягнення наочно демонструє темпи розвитку космонавтики.

Перший пуск відбувся 15 березня о 01:03 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал. Ракета Falcon 9 успішно відправила до МКС місію Crew-10. Її запуск дозволить нарешті повернути додому астронавтів Бутча Вілмора і Суні Вільмс, чиє перебування в космосі розтягнулося на дев’ять довгих місяців через проблеми з космічним кораблем CST-100 Starliner.

Менш ніж за годину після цього з космодрому на новозеландському півострові Махія відбувся пуск ракети Electron. Вона вивела на орбіту супутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), побудований японською компанією iQPS. Ще через чотири години з китайського космодрому Цзюцюань була запущена ракета «Чанчжен-2D». Вона вивела на орбіту пару апаратів ДЗЗ.
Наступною в космос вирушила ракета Falcon 9, запущена з космодрому на базі ВПС США Ванденберг. У межах місії Transporter-13 вона вивела в космос одразу 74 супутники.
І нарешті ще одна Falcon 9 була знову запущена з мису Канаверал. Вона вивела на орбіту нову партію супутників Starlink. Цей пуск відбувся 15 березня о 13:30 за київським часом. Завдяки йому й було встановлено новий рекорд: п’ять орбітальних пусків усього за 12 годин 27 хвилин. До цього ще ніколи людство не відправляло в космос такої великої кількості ракет за такий короткий час. Попереднє досягнення становило п’ять пусків за 20 годин і 51 хвилину. Воно було встановлено 5 грудня 2024 року.
Новий рекорд наочно свідчить про все більш і більш стрімкі темпи розвитку світової космонавтики. І, цілком резонно припустити, що він буде побитий вже в осяжному майбутньому.