П’ять орбітальних пусків за 12,5 годин: новий космічний рекорд

15 березня було зафіксовано вельми цікавий космічний рекорд: п’ять орбітальних пусків лише за 12,5 годин. Це досягнення наочно демонструє темпи розвитку космонавтики.

Запуск ракети Falcon 9 з місією Crew 10.  Джерело: SpaceX

Перший пуск відбувся 15 березня о 01:03 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал. Ракета Falcon 9 успішно відправила до МКС місію Crew-10. Її запуск дозволить нарешті повернути додому астронавтів Бутча Вілмора і Суні Вільмс, чиє перебування в космосі розтягнулося на дев’ять довгих місяців через проблеми з космічним кораблем CST-100 Starliner.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Марс №1 2024 (190)

До товару

Менш ніж за годину після цього з космодрому на новозеландському півострові Махія відбувся пуск ракети Electron. Вона вивела на орбіту супутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), побудований японською компанією iQPS. Ще через чотири години з китайського космодрому Цзюцюань була запущена ракета «Чанчжен-2D». Вона вивела на орбіту пару апаратів ДЗЗ.

Наступною в космос вирушила ракета Falcon 9, запущена з космодрому на базі ВПС США Ванденберг. У межах місії Transporter-13 вона вивела в космос одразу 74 супутники.

І нарешті ще одна Falcon 9 була знову запущена з мису Канаверал. Вона вивела на орбіту нову партію супутників Starlink. Цей пуск відбувся 15 березня о 13:30 за київським часом. Завдяки йому й було встановлено новий рекорд: п’ять орбітальних пусків усього за 12 годин 27 хвилин. До цього ще ніколи людство не відправляло в космос такої великої кількості ракет за такий короткий час. Попереднє досягнення становило п’ять пусків за 20 годин і 51 хвилину. Воно було встановлено 5 грудня 2024 року.

Новий рекорд наочно свідчить про все більш і більш стрімкі темпи розвитку світової космонавтики. І, цілком резонно припустити, що він буде побитий вже в осяжному майбутньому.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів