Пускова статистика 2018 року

Рік 2018-й увійшов в історію космонавтики завдяки кільком статистичним досягненням. Загалом минулого року було здійснено 114 космічних пусків. Це рекордний показник для XXI століття. Востаннє більша кількість пусків (121) відбулася ще за часів СРСР — у 1990 році. При цьому не варто забувати, що солідна пускова статистика того часу забезпечувалася невеликим терміном життя основної маси радянських апаратів (здебільшого розвідувальних), що потребувало регулярних запусків з метою поповнення їхнього угруповання.

Також варто відзначити значно збільшену, порівняно з минулим роком, надійність. У 2017 році відбувся 91 космічний старт, 83 з них були успішними. Зі 114 пусків 2018 року лише один був частково невдалим (Ariane 5 у січні), два — повністю невдалими (китайська приватна ракета «Чжуцюе-1» та місія «Союз МС-10»).

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 2021 (186)

До товару

Уперше в історії Китай вийшов у пускові лідери. Загалом 2018 року Піднебесна здійснила 39 космічних пусків, що є новим національним рекордом. Попереднє досягнення було датоване 2016 роком, і становило 22 пуски.

Значна частина рекордного приросту була забезпечена серією запусків супутників китайської навігаційної системи «БейДоу». Свою частку внесли численні військові апарати, а також кілька комерційних і міжпланетних місій. За підсумками року Китай ще більше зміцнив свої позиції в аерокосмічній сфері та претензію стати провідною космічною державою до кінця наступного десятиліття.

США здійснили 34 космічні пуски. 20 із них припало на носій Falcon 9, що є рекордним показником для компанії SpaceX. Також варто відзначити дебют надлегкої ракети Electron (3 пуски з території Нової Зеландії). Щодо Росії, то, як і 2017 року, вона здійснила 20 пусків (з урахуванням «Союзів» у Куру).

На країни ЄС припало 8 стартів, на Індію — 7, на Японію — 6. З цієї трійки найкращі шанси зробити «космічний ривок» має Індія. Країна поступово нарощує кількість пусків, а за співвідношенням «ціна/надійність» ракета PSLV може стати непоганою альтернативою малим носіям, які розробляються зараз. До того ж Індійська організація космічних досліджень послідовно реалізує досить амбітну міжпланетну програму і працює над організацією польоту власного космонавта. Чи вдасться здійснити ці плани — покаже лише час.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів