Пуск SLS навряд чи відбудеться до 2022 року

Ракета SLS із космічним кораблем Orion залишить Будівлю вертикального збирання (VAB) на мисі Канаверал не раніше кінця листопада. Це означає, що перший пуск нового надважкого носія навряд чи відбудеться нинішнього року.

Збирання ракети SLS. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Зараз SLS із встановленим на ній симулятором корисного навантаження проходить серію вібраційних випробувань. Спочатку NASA сподівалася завершити їх ще в липні, але через різні обставини графіка дотриматися не вдалося. Після завершення цих випробувань SLS пройде серію додаткових тестів, спрямованих на перевірку роботи системи з’єднання носія з пусковою вежею. Потім симулятор маси буде замінений на корабель Orion і ракету розмістять на стартовому майданчику 39B.

Після установки на стартовому майданчику SLS буде заправлена ​​й інженери проведуть репетицію передстартового відліку. Далі ракета повернеться до VAB для проведення фінальних перевірок і встановлення піроболтів, а також заряду, який підірве її у разі виникнення аварійної ситуації. Після цього носій знову встановлять ​​на стартовий майданчик і підготовлять ​​до пуску. Очікується, що ці операції займуть кілька місяців, що, у свою чергу, унеможливлює пуск SLS цього року.

Відомо, що NASA розглядає можливість скоротити час фінальних перевірок удвічі. У такому разі SLS може бути запущена наприкінці грудня. Але, швидше за все, керівництво аерокосмічної адміністрації вирішить перенести дату старту ракети на першу половину 2022 року.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com

Чи може алмазний пил охолодити планету
Неготовність наземних систем може затримати повернення людей на Місяць
Телескоп eROSITA за пів року перевершив 25-річні досягнення Chandra та XMM-Newton
Чи може життя існувати всередині марсіанської криги
Старе світило може дати нове розуміння зоряної еволюції
NASA змушена продовжити користуватися «Союзами» після невдачі Boeing Starliner
«Паровозик Starlink» у небі над Україною: де та коли його можна побачити
Це двійнята! Таємниця знаменитого коричневого карлика розгадана
Річард Бренсон керуватиме стратостатом Space Perspective під час підйому на висоту 32 км
Комета C/2023 A3 (Цзицзіньшань — ATLAS) прикрасила знімки обсерваторії SOHO