Пуск малої китайської ракети завершився аварією

14 грудня з китайського космодрому Цзюцюань відбувся пуск твердопаливної ракети «Куайчжоу-1A». Вона мала відправити в космос два супутники Geespace дочірньої компанії автовиробника Geely. Апарати призначалися для тестування нової навігаційної системи для автономного водіння.

Пуск ракети «Куайчжоу-1A». Джерело: Xinhua

Проте корисне навантаження так і не дісталося орбіти. Китайські ЗМІ повідомили, що пуск ракети завершився невдачею. При цьому в офіційних повідомленнях не згадується жодних подробиць щодо аварії та її можливих причин.

Ракета «Куайчжоу-1A» створена Китайською аерокосмічною науково-технічною корпорацією (CASIC) на базі лінійки балістичних ракет. Вона складається з трьох твердопаливних ступенів і може вивести до 300 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту (до 200 кг на сонячно-синхронну). Усіма пусками носіїв сімейства «Куайчжоу» займається компанія ExPace. Вона була виділена зі складу CASIC в окреме підприємство на початку 2016 року.

Аварія стала відчутним ударом по CASIC та Expace. На нещодавньому аерокосмічному форумі їхні представники заявили про намір здійснити сім пусків упродовж наступних трьох місяців для різних клієнтів. Наразі ці плани доведеться відкласти до завершення розслідування.

Це вже третя аварія ракет сімейства «Ку айчжоу»за останні два роки. У липні 2020-го невдачею завершився дебютний пуск носія «Куайчжоу-11», що є потужнішою модифікацією «Куайчжоу-1А». Загалом через три місяці невдача спіткала і «Куайчжоу-1А».

Варто зазначити, що CASIC окремий підрозділ Китайської корпорації аерокосмічної науки та техніки (CASC), яка є головним космічним підрядником країни та оператором носіїв «Чанчжен». Нещодавно Китай здійснив ювілейний 400-й пуск ракети цього сімейства.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine
Мінімісяць на два місяці: у нашої планети з’явиться тимчасовий супутник
Американські військові фінансують розробку орбітального десантування вантажів
Науковці створили «хмарний атлас» Марса
Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу
На вершині світу: місія Polaris Dawn побила півстолітній рекорд висоти
Boeing Starliner повернувся на Землю з двома скафандрами
Чи виникла карликова планета Церера в поясі астероїдів?
Пес Ілона Маска став індикатором невагомості на борту Polaris Dawn
Суперземлі не можуть виникати біля зір із низькою металічністю