Пуск індійської ракети завершився невдачею

Вранці 12 серпня з території Космічного центру імені Сатіша Дхавана відбувся пуск індійської ракети GSLV Mk.2. Метою місії було виведення на орбіту геостаціонарного супутника EOS-03, призначеного для дистанційного зондування Землі та моніторингу надзвичайних ситуацій.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Старт ракети GSLV Mk.2. Джерело: ISRO

Спочатку місія проходила у штатному режимі. Спершу від ракети відділилися бічні прискорювачі, потім — перший і другий ступінь. Однак згодом сталася надзвичайна подія: з невідомої причини двигун третього ступеня так і не запустився. У результаті ракета розвинула швидкість лише 4,8 км/c, чого було недостатньо для виходу на орбіту. Незабаром вона знов увійшла в земну атмосферу. За розрахунками балістиків, незгорілі уламки GSLV Mk.2 та супутника мали впасти в Андаманське море поблизу узбережжя Таїланду.

Ця невдача стала першою аварією індійської ракети з 2017 року. Варто зазначити, що останнім часом космічна програма Індії зіткнулася з деякими труднощами, більшість із яких пов’язані з пандемією COVID-19. Так, за весь минулий рік країна здійснила лише два пуски (у порівнянні з шістьма у 2019-му). Крім того, нещодавно був відкладений безпілотний тест космічного корабля «Гаганьян», запланований на кінець поточного року. Тепер він відбудеться не раніше середини 2022-го, а перший пілотований політ — не раніше 2023 року.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів