PSP скоригував курс

15 травня зонд PSP (Parker Solar Probe) виконав корекцію курсу, метою якої було виправити помилки в траєкторії, що залишилися після прольоту Венери у лютому цього року. Коректування завершилося успіхом. Під час 39-секундного маневру зонд змінив свою швидкість на 91 см/с.

Parker Solar Probe в уявленні художника. Джерело: Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory

Попри, здавалося б, зовсім незначну різницю, корекція курсу мала величезне значення для майбутнього PSP. Завдяки їй зонд зможе виконати три остаточних гравітаційних маневри в околицях Венери. Перший із них відбудеться 16 жовтня. Апарат пройде на відстані 3786 км від поверхні планети. Маневр дозволить PSP зменшити значення перигелію своєї орбіти до 8,5 млн км, що стане новим рекордом.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Наступного разу PSP навідається до Венери 21 серпня 2023 року. Після маневру значення його перигелію скоротиться до 7,2 млн км. Останній візит до другої від Сонця планети запланований на 6 листопада 2024-го. Потім PSP вийде на фінальну 88-денну орбіту з перигелієм, який розташований на відстані всього в 6,2 млн км від сонячної поверхні. На такій дистанції теплозахисний екран апарата буде розігріватися до температури 1370°C. Це приблизно втричі вище, ніж температура освітленої сторони Меркурія.

За матеріалами: https://blogs.nasa.gov

Новини інших медіа
Астронавт МКС виловив несподівану «здобич» на космічній рибалці
Perseverance на Марсі зробив сенсаційне відкриття в кратері Єзеро
Dawn Aerospace продала свій перший космоплан Aurora
Місячні намистини розкрили таємницю вогняного минулого нашого супутника
Літнє сонцестояння. ТОП фактів, що вас вразять!
Bull’s eye: LRO сфотографував незвичайний місячний кратер
Апарат PUNCH показав розповсюдження коронального викиду Сонячною системою
Вперше в історії: Solar Orbiter зазнімкував південний полюс Сонця
NASA закриває сторінки марсоходів Perseverance, Curiosity та зондів Voyager
Космічний пил із далекої галактики схожий на земний: James Webb знайшов сліди життя поза Землею?