Приватна компанія допоможе американським військовим стежити за Місяцем

Компанія Saber Astronautics підписала з американськими військовими угоду про розроблення програмного забезпечення, яке дозволить стежити за орбітами навколо Місяця. Вона вже розробила власний продукт Space Cockpit, який дозволяє працювати із супутниковими даними.

Візуалізація даних, які отримують американські військові
Візуалізація даних, які отримують американські військові. Джерело: Purdue University/Carolin Frueh

Американські військові цікавляться місячною орбітою

10 листопада Космічні сили США оголосили, що підписали з компанією Saber Astronautics контракт вартістю 1,2 млн доларів на розроблення програмного забезпечення для візуалізації даних космічних апаратів на місячній та близьких до неї орбітах.

Американські військові дуже цікавляться цією областю у зв’язку з можливими перегонами з Китаєм щодо побудови бази на Місяці. Космічні сили США підозрюють, що цей процес супроводжуватиметься мілітаризацією високих орбіт, за якими ніхто докладно не стежить.

Ключовим елементом стратегії американських військових щодо забезпечення відстеження цієї області є програма залучення технологій, розроблених приватними компаніями. У межах другої фази цієї програми Sabre Astronautics і отримала контракт.

Тепер упродовж 15 місяців вона працюватиме з експертами з астродинаміки Університету Пердью над технологіями відстеження та прогнозування траєкторій супутників, що рухаються у просторі між орбітою Землі та Місяця.

Space Cockpit

Saber Astronautics має чималий досвід у створенні програмного забезпечення для роботи з даними космічних апаратів. З 2019 року ця компанія розробляє систему Space Cockpit. Вона являє собою переосмислення тих продуктів, які застосовуються Австралійським космічним агентством для роботи з супутниками та виявлення їхніх несправностей.

За словами Джейсона Хелда, генерального директора Saber Astronautics, у Space Cockpit зараз близько 2000 користувачів. Це число включає військових космічних операторів США та союзників, а також контрольну апаратуру Sabre, розташовану на комерційних супутниках.

«Будь-хто з ліцензією Space Cockpit і каналом даних зможе використовувати інструмент cislunar. Ці користувачі матимуть доступ до «пісочниці», де зможуть моделювати загрози та планувати маневри на нестандартних орбітах», — сказав Хелд.

Система Space Cockpit отримує дані з багатьох державних і комерційних джерел. Однак коментарі щодо того, до яких військових чи урядових апаратів через неї можна отримати доступ, керівництво компанії повідомити не може.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine