Причиною аварії ракети Vega назвали людський фактор

Нещодавня аварія легкої ракети Vega, швидше за все, була пов’язана з помилкою в складанні її верхнього ступеня, а не з механічною несправністю одного з компонентів носія. Такого попереднього висновку дійшли представники компанії Arianespace після вивчення виробничої документації та польотної телеметрії.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Верхній ступінь ракети Vega. Джерело: ESA

Vega була запущена 17 листопада. Спочатку все йшло у штатному режимі. Але на 8-й хвилині польоту, після того, як двигун верхнього ступеня увімкнувся, ракета вийшла з-під контролю. Вона почала швидко відхилятися від розрахункової траєкторії, врешті увійшовши в атмосферу Землі. Уламки ракети та її корисне навантаження впали в Північний Льодовитий океан.

Проаналізувавши наявні дані, фахівці Arianespace дійшли висновку, що причиною аварії став людський фактор. Судячи з усього, під час збірки інженери переплутали кабелі, що ведуть до двох механізмів системи управління вектором тяги верхнього ступеня. Вони повертають насадку двигуна, що дозволяє змінювати напрямок руху й орієнтацію ракети. В результаті, коли Центр управління направив команду одному з виконавчих механізмів носія, насправді вона була реалізована іншим механізмом. Це призвело до миттєвої втрати контролю та загибелі ракети.

Двигун верхнього ступеня ракети Vega. Джерело: ESA

Нагадаємо, що це лише попередній висновок. Arianespace і ESA створили спільну комісію для з’ясування причини збою і складання офіційного звіту про інцидент. Однак це не завадило компанії заявити, що, оскільки аварія не була пов’язана з конструкцією ракети, вона не вплине на графік її наступних запусків.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів