Пряма трансляція посадки японського зонда SLIM на Місяць

Учора вночі в земній атмосфері згорів апарат Peregrine. Він мав здійснити посадку на Місяць, але не зумів цього зробити через витік палива. Те, що не вдалося зробити Peregrine, сьогодні спробує здійснити інший земний посланець — зонд SLIM.

SLIM був побудований Японським аерокосмічним агентством (JAXA). Його розміри становлять 1.5 × 1.5 × 2 метри, маса (з урахуванням палива) — 590 кг. Основне призначення зонда — тестування технології точної посадки на Місяць. Він повинен буде сісти в заданій точці поблизу кратера Шиолі з точністю до 100 метрів. Саме завдяки цьому він і отримав своє неофіційне прізвисько «місячний снайпер».

Наразі апарат перебуває на навколомісячній орбіті, чия висота становить лише 15 км. О 16.00 за київським часом апарат SLIM увімкне двигуни та розпочне зниження. Якщо все пройде успішно, приблизно через 20 хвилин він здійснить м’яку посадку. Пряма трансляція цієї події буде вестися на Youtube.

Варто підкреслити, що на даний час у Японії немає досвіду посадок на Місяць. У разі успіху, вона стане п’ятою країною в історії, якій підкорилося це досягнення.

Хоча основне завдання місії полягає у відпрацюванні технології точної посадки, на борту SLIM також є кілька наукових інструментів. Зокрема, апарат несе багатодіапазонну камеру (MBC) для оцінки складу кратера Шиолі шляхом аналізу спектрів сонячного світла, відбитого від його поверхні. Команда місії, зокрема, шукатиме сліди присутності мінералу олівіну, який міг бути викинутий із місячної мантії.

Також на борту зонда перебуває пара мікророверів. Один з них буде переміщатися по Місяцю за допомогою стрибків, інший повинен рухатися шляхом катання. Обидва апарати несуть камери та інше наукове корисне навантаження. І SLIM, і мікроровери розраховані на роботу на місячній поверхні протягом одного місцевого дня (14 земних днів).

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine