«Проєкт «Радуйся, Маріє»: чи зможе фільм із Раяном Ґослінґом стати новим «Марсіянином»?

3 червня режисер Крістофер Міллер опублікував у соцмережах перший кадр зі знімального майданчика фільму «Проєкт «Радуйся, Маріє». У такий спосіб він підтвердив початок його фільмування. Розповідаємо про те, що відомо про цю стрічку та чи має вона шанси стати новим «Марсіяніном».

Від автора «Марсіянина»

«Проєкт «Радуй, Маріє» — це третя книга письменника Енді Вейра, який прославився завдяки своєму дебютному роману «Марсіянин». Його екранізував 2015 року Рідлі Скотт, головну роль виконав Метт Деймон. Фільм зібрав понад 600 млн доларів у світовому прокаті, отримав чудові оцінки від глядачів і критиків і сім номінацій на премію Оскар.

Кадр із фільму «Марсіянин». Джерело: 20th Century Fox

Після такого успіху Вейр почав працювати над новим романом «Артеміда». Він був опублікований 2017 року і розповідав про життя кур’єрки та контрабандистки Жасмін Башари, яка опинилася залученою в змову з метою встановлення контролю над містом на Місяці. Ще до виходу роману, права на його екранізацію були викуплені студією 20th Century Fox. Однак фільм поки що так і не відбувся. Можливо, це пов’язано з тим, що хоча «Артеміда» й номінувалася на кілька літературних премій, але загалом, її сприйняли гірше, ніж «Марсіянина», і вона не зуміла повторити його медійний ефект.

Письменник Енді Вейр. Джерело: JEFF VESPA/GETTY IMAGES

Опублікований 2021 року «Проєкт «Радуйся, Маріє», можна розглядати як своєрідну роботу Вейра над помилками. Письменник знову повернувся до тієї формули, що колись принесла йому популярність. Головний герой роману — не позбавлений почуття гумору дослідник Райланд Грейс, який опинився на самоті в іншій зоряній системі й мусить використовувати науку, щоб розібратися в ситуації та, ні багато ні мало, врятувати весь світ.

Обкладинка книги «Проєкт «Радуйся, Маріє»

Але за схожих тем «Проєкт «Радуйся, Маріє», звісно ж, не можна назвати клоном «Марсіянина». Наприклад, перші дві книги Вейра мали лінійний сюжет. Тут же письменник додав трохи детективу. Головний герой має амнезію, і ми разом із ним згадуємо минулі події, щоб зрозуміти, як він опинився в космосі та що трапилося з Землею. Іншою важливою особливістю є те, що, на відміну від «Марсіянина», в якийсь момент головний герой знаходить «напарника». Тема першого контакту та встановлення співпраці з позаземним розумом відіграє дуже важливу роль у романі, фактично є його серцем.

Усі ці чинники відіграли свою роль. «Проєкт «Радуйся, Маріє» добре сприйняли читачі та критики й він потрапив до різних списків бестселерів за 2021 – 2022 рік. Книга також отримала рекомендації від низки знаменитостей, включно з Бараком Обамою та Біллом Гейтсом.

Екранізація з Раяном Ґослінґом

Як і у випадку з «Артемідою», права на екранізацію «Проєкту «Радуйся, Маріє» Голлівуд викупив ще до публікації книги. Їх за три мільйони доларів 2020 року придбала студія Metro-Goldwyn-Mayer. Крісло режисера зайняли Філ Лорд і Крістофер Міллер — які знімали «Мачо і Ботан» і «Лего. Фільм». У їхньому послужному списку також є продюсерський Оскар за мультфільм «Людина-павук: Навколо всесвіту». Цікаво, що раніше Лорд і Міллер деякий час значилися режисерами невдалої екранізації «Артеміди». Тож у них є досвід роботи з книгами Вейра.

Перший кадр зі знімального майданчика фільму «Проєкт «Радуйся, Маріє”. Джерело: Christopher Miller

Щодо сценарію, то за його написання взявся Дрю Годдард. Саме він свого часу адаптував для великих екранів текст «Марсіянина». Головна роль дісталася Раяну Ґослінґу.

Щоправда, початок зйомок затягнувся. Можливо, на це вплинула угода з продажу Metro-Goldwyn-Mayer компанії Amazon. На щастя, і режисери, і сценарист, і Раян Ґослінґ погодилися почекати. Навесні Amazon нарешті оголосила про запуск «Проєкту «Радуйся, Маріє» у виробництво, тоді ж до фільму долучилася акторка Сандра Гюллер, яка номінувалася на Оскар за «Анатомію падіння».

Раян Ґослінґ вже знімався в космічних фільмах

Звичайно, робити прогнози з приводу ще незнятої картини — досить невдячна справа. Але на цей час у неї є основні компоненти, які необхідні для майбутнього успіху. Тут і талановиті режисери, і сценарист, який у минулому вже успішно адаптував роман Вейра, і Раян Ґослінґ, який добре виконує як комедійні, так і драматичні ролі. Тож «Проєкт «Радуйся, Маріє» безумовно заслуговує на те, щоб стежити за його подальшою долею.

Щоправда, нам варто запастися деякою часткою терпіння. Прем’єра фільму призначена на 20 березня 2026 року. Але, якщо все складеться вдало, очікування має бути того варте.

Вчені знову пропонують використати атомну бомбу для порятунку Землі
Товщина озонового шару над Арктикою досягла рекордного значення
NEID Earth Twin Survey виявив перший інопланетний світ
Джети чорних дір спричиняють вибухи зірок
Вдалий дебют: новий спектрограф знайшов суперземлю біля близької зорі
Самовбивча місія: ESA навмисно зруйнує супутник одразу після запуску
У Кельні з’явився шматочок місячної поверхні
Українець на Марсі: NASA завершила найскладнішу симуляцію місії до Червоної планети
1,5 млрд об’єктів: опублікована найдетальніша інфрачервона карта Чумацького Шляху
Після загибелі Сонця: планета біля мертвої зорі розповіла про долю Землі