Приводнення в прямому ефірі: Rocket Lab показала посадку ступеня Electron

Компанія Rocket Lab успішно повернула з космосу перший ступінь ракети Electron. Весь процес уперше транслювали в прямому ефірі.

Перший ступінь ракети Electron після приводнення. Джерело: Rocket Lab

Ракета Electron була запущена 31 січня з космодрому, розташованого на новозеландському півострові Махія. Основною метою місії Four of a Kind було виведення на орбіту чотирьох супутників, побудованих компанією Spire на замовлення NorthStar. Апарати призначені для моніторингу ситуації на навколоземних орбітах. Вони відстежуватимуть точне положення супутників і великих фрагментів космічного сміття. Їхні дані будуть використовуватися для видачі сповіщень про небезпечні зближення та запобігання зіткненням.

Electron успішно виконала поставлене завдання, вивівши корисне навантаження на задану орбіту. Однак у цієї місії була й допоміжна мета у вигляді приводнення першого ступеня ракети.

Нагадаємо, що спочатку Rocket Lab намагалася ловити ступені, що спускаються на парашуті, за допомогою вертольота, щоб уникнути їхнього контакту з морською водою. Але згодом компанія відмовилася від цієї схеми, вирішивши просто приводнювати їх в океан. У Rocket Lab дійшли висновку, що навіть після «купання» велика частина компонентів ступеня все ще придатна до повторного використання без необхідності проведення відновлювальних робіт. Крім того, фахівцям компанії вдалося здійснити успішне пропалення двигунів, які повернулися з космосу. Це теж підтвердило працездатність схеми повернення ступеня з його приводненням в океан.

У підсумку, після відділення від Electron, перший ступінь увійшов у земну атмосферу, випустив парашут і успішно приводнився, незабаром після чого його підібрало судно Rocket Lab. Весь процес посадки та його пошуків вперше транслювали в прямому ефірі. Найближчим часом інженери оцінять стан ступеня, але в Rocket Lab вже називають операцію успіхом.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine