Повітряна куля може літати в атмосфері Венери нескінченно довго

Нещодавно вчені запропонували удосконалити чинний проєкт зонда на повітряній кулі для дослідження атмосфери Венери. Вони запропонували поєднати його з технологією видобування кисню з вуглекислого газу.

Венеріанський аеростат. Джерело: phys.org

Проблеми венеріанської кулі

Проєкт відправлення на Венеру повітряної кулі, яка виконуватиме роль дослідницької станції існує вже давно. Однак нещодавно Майкл Хект з Массачусетського технологічного інституту та його команда дослідників заявили, що можуть зробити цей проєкт ще досконалішим, що дозволить аеростату парити в атмосфері сусідньої планети практично нескінченно.

Це дійсно нагальна проблема усіх проєктів дослідження Венери. Наша сусідка з її атмосферою, яка за своєю щільністю наближається до рідини, ніби створена для аеростатів, підйомна сила яких тут набагато сильніша, ніж на Землі. Проте, якою б досконалою не була куля, газ з часом буде з неї витікати, а висота польоту — знижуватися, тож, зрештою, вона впаде.

Ще гірше те, що ніч на Венері набагато довша, ніж на Землі. За цей час газ всередині кулі сильно охолоджується і це теж не найкращим чином впливає на її плавучість. Крім того, весь цей час сонячні панелі апарата не отримуватимуть зарядки від Сонця, тож і з апаратурою можуть виникнути проблеми.

Рішення з Марса

Обидві вищенаведені проблеми вчені пропонують вирішити, об’єднавши наявні проєкти повітряних куль для Венери з обладнанням, аналогічним тому, що було випробувано на Марсі в процесі експерименту MOXIE.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 (181) 2020

До товару

Суть його полягала в тому, що установка на одному з марсоходів розкладала вуглекислий газ з атмосфери на чадний газ і атомарний кисень завдяки процесу, що називається електролізом твердих оксидів. Після цього атомарний кисень перетворювався на молекулярний. Загалом експеримент завершився повним успіхом.

Саме результати MOXIE пропонується застосувати в межах проєкту аеростата, який отримав назву Exploring Venus with Electrolysis (EVE). Він вже пройшов перевірку з боку інженерів NASA й отримав від цієї організації грант на розвиток.

Нескінченна тривалість польоту

В експерименті MOXIE вчених цікавив кисень, який потрібен для дихання астронавтів. На Венері ця опція теж може стати в нагоді, бо існують проєкти дослідницьких баз на аеростатах. Проте в першу чергу дослідників цікавить інше. Кисень і чадний газ в умовах атмосфери планети є легшими, ніж вуглекислий газ, з якого їх можна видобувати.

А це означає, що аеростат з установкою для розкладання вуглекислого газу отримає змогу підтримувати свою плавучість вічно. Крім того, вчені нагадують, що по суті своїй вона є «паливним елементом навпаки».

Це означає, що після того, як протягом дня установка створить запас чадного газу та кисню в балоні, його можна використати як джерело енергії вночі. Для цього лише треба запустити процес у зворотний бік і він почне продукувати електричну енергію. Отже, апарат зможе обійтися без важких батарей, які необхідні для того, аби пережити венеріанську ніч.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів