Померла астронавтка Міллі Г’юз-Фулфорд

2 лютого 2021 року у віці 75 років померла колишня астронавтка NASA, Міллі Г’юз-Фулфорд (Millie Hughes-Fulford). Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті аерокосмічної адміністрації.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 2021 (186)

До товару

Міллі Г’юз-Фулфорд. Джерело: NASA

Міллі Г’юз-Фулфорд народилася 21 грудня 1945 року в місті Мінерал-Веллс (штат Техас). Після завершення школи вона здобула ступінь доктора наук у галузі радіаційної хімії в Техаському жіночому університеті. У 1978 році Г’юз-Фулфорд вперше подала заяву на вступ до загону астронавтів NASA і спочатку не пройшла відбір, але не здалася і продовжила боротися за право полетіти в космос. Її зусилля принесли свої плоди. У 1983 році її було включено до складу астронавтів.

Свій перший і єдиний космічний політ Міллі Г’юз-Фулфорд здійснила 1991 року на шатлі Columbia, як фахівець місії STS-40. Вона займалася експериментами на борту лабораторії Spacelab. Загалом політ тривав 9 діб 2 години 15 хвилин. Ця місія також була примітна тим, що до складу екіпажу вперше увійшли відразу три жінки.

Хоча Г’юз-Фулфорд більше і не літала в космос, вона брала активну участь у підготовці низки експериментів, що здійснювалися під час наступних місій шатлів і на борту МКС. Крім того, вона займалася дослідженнями в галузі медицини, ставши автором понад 120 наукових робіт. Її остання стаття була присвячена лімфомі. Астронавтка боролася з цією важкою хворобою протягом семи років, але зрештою недуга все ж таки взяла своє.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів