Північнокорейська ракета вибухнула в небі над Китаєм (відео)

Рано вранці 27 травня жителі прикордонного китайського округу Даньдун стали свідками вибуху в небі. Його джерелом був не метеор або космічне сміття, що увійшло в атмосферу. Насправді свідкам довелося побачити загибель північнокорейської ракети.

Пізніше КНДР офіційно визнала невдалий пуск. Згідно з повідомленням, опублікованим Центральним телеграфним агентством Кореї, на борту ракети був розвідувальний супутник. Причиною аварії було названо збій у роботі нового двигуна, що використовує нафту як пальне і рідкий кисень як окислювач.

Північна Корея не надала більше ніякої інформації і не опублікувала знімків ракети, що вибухнула. Але, на думку експертів, найімовірніше йдеться про інший носій, ніж «Чоліма-1». У 2023 році КНДР здійснила чотири пуски цієї ракети. Три з них завершилися невдачею і лише в одному випадку їй вдалося вивести вантаж на орбіту.

При цьому варто зазначити, що під час єдиної успішної місії «Чоліма-1», її перший ступінь був навмисно підірваний після відділення від ракети. Вважається, що це було зроблено для того, щоб приховати використання в ній іноземних компонентів, особливо російських. Річ у тім, що подібні пуски порушують чинні резолюції ООН. Утім, це нітрохи не заважає росії активно співпрацювати з КНДР і допомагати їй із ракетною програмою в обмін на снаряди, які використовують на фронті проти ЗСУ.

За матеріалами AP

Івана Купала. Як стародавнє свято пов’язане з астрономією
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір
Астрофотограф зафільмував сріблясті хмари над Україною (відео)
Потужні хвилі на Титані руйнують берегову лінію
Дракон і зорі: приголомшливий вид з ілюмінатора Starliner
Starliner «застряг» у космосі: NASA відтермінувала повернення космічного корабля
Життя краще шукати на маленьких екзопланетах із великими місяцями