Північні сяйва «запалили» небо США та Європи після потужного сонячного спалаху

Напередодні Гелловіну сонячний спалах класу X1 досяг Землі. Потужний викид корональної маси на Сонці стався у четвер, 28 жовтня. Заряджені частинки, що летять зі швидкістю 3,5 млн км/год, досягли нашої планети за кілька днів і надзвичайно яскраво «запалили» небо північних широт.«Яскравіше, ніж мерехтлива примара, швидше, ніж помах хвоста чорної кішки. Сонце зачарувало нас саме напередодні Гелловіну», прокоментували представники NASA.

Аерокосмічна адміністрація поділилася відеороликом, на якому представлена серія вивержень, що сталися на Сонці. Одне з них виявилося настільки сильним, що отримало категорію «особливо потужних» — X1. Причому цей викид стався у бік Землі.

Спалахи X-класу — це найпотужніші бурі, що відбуваються на Сонці. Починаючи з класу X10, вони вже здатні викликати проблеми з енергосистемами.

Північне сяйво над Європою

Вибух радіації викликав дивовижне північне сяйво. Його можна було спостерігати у північних широтах Землі. Причому сила, з якою заряджені частинки зіткнулися з магнітним полем нашої планети, виявилася настільки потужною, що сяйва були помітні й у нижчих широтах. Очевидці у цих регіонах ділилися зі світом своїми світлинами у соціальних мережах, використовуючи хештег #NintageLights.


За матеріалами Live Science