Приблизно 430 тис. років тому над Антарктидою вибухнув астероїд діаметром не менше 100 м. Вибух стався на досить великій висоті й не призвів до утворення кратера. Проте потік розплавленого та випаруваного матеріалу досяг поверхні.
Дослідники дійшли такого висновку в результаті аналізу антарктичних крижаних кернів. У них були виявлені сферули — крупинки округлої форми розміром від 100 до 300 мкм, що переважно складаються з олівіну і заліза з вкрапленнями скла. Хімічний склад цих частинок також виявив досить високий вміст нікелю та сліди інших елементів, що вказують на позаземне походження їхнього джерела. Під час наступних експедицій сферули були знайдені на вершинах гір Землі Королеви Мод у східній частині Антарктиди.
Датування показало, що вибух мав статися між 430 і 480 тис. років тому. Розмір тіла становив від 100 до 150 м. Скоріше за все, подія нагадувала вибух Тунгуського метеорита, тільки була помітно сильнішою. Якби подібний інцидент стався в наш час над густонаселеною місцевістю, він би призвів до великої кількості жертв і руйнувань на відстані сотні кілометрів від епіцентру.
За матеріалами https://phys.org