Південнокорейський державний Інститут фундаментальних наук (IBS) замовив супутник, призначений для вивчення Венери з низької навколоземної орбіти. Його планують запустити вже наступного року.

Литовська компанія NanoAvionics повідомила 2 червня, що уклала контракт на створення супутника-кубсата 8U для місії CLOVE. Її метою є вивчення Венери. Апарат буде оснащений ультрафіолетовими сенсорами та датчиками ближнього інфрачервоного діапазону, призначеними для моніторингу атмосфери Венери.

Унікальна особливість місії полягає в тому, що спостереження вестимуться з низької навколоземної орбіти (ННО). Завдяки такому розташуванню, кубсат зможе спостерігати за планетою в денний час протягом приблизно половини витка. Іншою перевагою є економічна ефективність. Експлуатація малих супутників на ННО не пов’язана зі складнощами та ризиками планування міжпланетних місій і не вимагає запуску в певне стартове вікно.
Загалом IBS має намір запустити п’ять кубсатів для вивчення Венери. Перший із них вирушить у космос уже наступного року. Надалі нові супутники CLOVE будуть виводитися на орбіту кожні три роки. Це дозволить охопити щонайменше один повний 11-річний цикл сонячної активності та зібрати дані, здатні прояснити як планета, яку часто називають «сестрою Землі», перетворилася на абсолютно ворожий нам світ. Подібний підхід також допоможе мінімізувати наслідки старіння приладів, що забезпечить послідовніші спостереження, ніж якби йшлося про одну довгострокову місію.
Звичайно, повноцінна міжпланетна місія змогла б надати набагато детальніші дані. Однак три великі проєкти з вивчення Венери зараз перебувають у невизначеному статусі через плани щодо різкого скорочення бюджету NASA. Йдеться про американські місії VERITAS і DAVINCI, а також європейський проєкт EnVision, у якому аерокосмічна адміністрація також брала участь. У цій ситуації невеликі місії на кшталт CLOVE можуть допомогти закрити прогалину у вивченні другої планети від Сонця і надати вченим хоч якісь відомості.
За матеріалами Spacenews