Підйом завершено: ровер Perseverance піднявся на вал кратера Єзеро

Марсохід Perseverance завершив багатомісячне сходження на вал кратера Єзеро. Про це розповіла наукова група місії на брифінгу, що відбувся 12 грудня.

Знімок, що демонструє колію, залишену ровером Perseverance під час сходження на вал кратера Єзеро. Джерело: NASA/JPL-Caltech

 

Сходження тривало 3,5 місяця. За цей час ровер піднявся на висоту в 500 метрів, що виявилося вельми непростим випробуванням для земного посланця. Йому доводилося долати складні ділянки та підійматися 20-градусними ухилами, роблячи на шляху зупинки для наукових спостережень.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Тепер, коли апарат дістався вершини, він розпочне вже п’яту за рахунком наукову кампанію, що отримала назву «Північний обід». В її межах марсохід вивчатиме північну частину південно-західної ділянки вала кратера. Очікується, що за перший рік ровер відвідає чотири об’єкти, візьме кілька зразків і проїде приблизно 6,4 км.

За словами дослідників, нова кампанія знаменує перехід від вивчення порід, що заповнили кратер Єзеро після його утворення (він виник 3,9 млрд років тому) до порід, викинутих із глибин Марса в момент удару. Вони являють собою шматки ранньої марсіанської кори і є одними з найдавніших порід у Сонячній системі, які будуть вивчені. Це допоможе зрозуміти, який вигляд мав Марс у далекому минулому.

Першою ціллю Perseverance стане скеляста формація, що знаходиться на висоті 450 метрів по інший бік валу. Вона отримала назву Witch Hazel Hill і являє собою шарувате оголення, де кожен шар — як своєрідна сторінка в книзі марсіанської історії. Після цього ровер віддалиться приблизно на 3,2 км від валу, щоб вивчити об’єкт під назвою Lac de Charmes. Він заінтригував наукову групу, оскільки він розташований на рівнині, найімовірніше, не був сильно зачеплений утворенням кратера Єзеро.

Залишивши Lac de Charmes, марсохід проїде близько 1,6 км назад до валу, щоб дослідити оголення великих блоків, відомих як мегабрекчії. Вони можуть являти собою стародавні гірські породи, зруйновані під час удару, що призвів до утворення рівнини Ісіди: величезного 1200-кілометрового кратера, який розташований на стику двох основних регіонів Червоної планети.

За матеріалами NASA

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів