10 вересня компанія SpaceX збирається здійснити запуск місії Polaris Dawn. У її межах відбудеться перший в історії приватний вихід у відкритий космос.
Основні завдання місії Polaris Dawn
Місія Polaris Dawn фінансується мільярдером Джаредом Айзекманом, який 2021 року вже здійснив політ у космос. Вона має стати першим із трьох польотів за програмою Polaris. У її межах космічний корабель Crew Dragon, на борту якого перебуватимуть четверо людей, здійснить поодинокий політ на навколоземну орбіту.

Майбутній політ має три основні цілі. По-перше, Crew Dragon повинен буде вийти на орбіту з апогеєм у 1400 км і побити рекорд висоти, встановлений ще в далекому 1966 році місією Gemini 11. Тоді вона досягла висоти 1372 км (експедиції Apollo віддалялися від Землі на значно більші відстані, але вони робили це під час польотів до Місяця, а не на навколоземній орбіті).
По-друге, під час польоту буде проведено десятки наукових експериментів. Оскільки апогей орбіти Crew Dragon буде проходити близько до внутрішнього радіаційного поясу Землі, метою багатьох з них буде вивчення впливу підвищеного рівня випромінювання на здоров’я астронавтів.


І нарешті, під час місії Polaris Dawn відбудеться перший в історії приватний вихід у відкритий космос із використанням нових скафандрів SpaceX. У ньому візьмуть участь сам Айзекман, а також спеціалістка місії Сара Гілліс. Операція відбуватиметься на висоті 700 км, що вище за висоту орбіти телескопа Hubble. Оскільки у Crew Dragon немає окремого шлюзового відсіку, для виходу в космос астронавтам доведеться розгерметизувати весь корабель.
Пряма трансляція запуску Polaris Dawn
Запуск місії Polaris Dawn відбудеться 10 вересня о 10:38 за Київським часом (07:38 за всесвітнім часом). Для місії буде залучена ракета Falcon 9. Пускове вікно буде відкрито протягом 4 годин.
Політ Polaris Dawn триватиме близько 5 днів. Вихід у відкритий космос заплановано на третій день польоту. Після завершення місії корабель приводниться біля берегів Флориди.
Докладніше про те, як відбуватиметься місія Polaris Dawn, її основні завдання та складнощі, з якими зіткнулися організатори, можна дізнатися з нашої статті.