Перший в історії дерев’яний супутник полетів у космос

Перший у світі дерев’яний супутник LignoSat успішно вирушив у космос. Він перебуває на кораблі постачання Dragon, який найближчим часом пристикується до МКС.

Перший в історії дерев’яний супутник LignoSat. Джерело: AFP

Проєкт дерев’яного супутника LignoSat був уперше анонсований 2020 року. Ним займається команда вчених з Університету Кіото і японської лісозаготівельної компанії Sumitomo Forestry. Конструктори LignoSat вибрали дерево, тому що, на їхню думку, воно може стати реальною альтернативою, традиційно використовуваним для виготовлення космічних апаратів, металам. В умовах вакууму воно не піддається впливу вологи, кисню та мікроорганізмів, які призводять до його гниття на Землі. А з точки зору міцності, деревина цілком порівнянна з алюмінієм. Крім того, при вході в атмосферу вона повністю згорить, що виключає ризик падіння уламків і утворення металевих частинок, які можуть шкідливо вплинути на навколишнє середовище.

Щоб визначити, який сорт деревини найкраще підходить для будівництва супутника, 2022 року JAXA відправила на МКС три зразки, розміщені в японському лабораторному модулі «Кібо». У підсумку вибір припав на магнолію.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Зовні LignoSat нагадує куб із довжиною грані 10 см. Він виконаний за традиційними японськими методиками, без металевих кріплень і клею. Усередині нього знаходяться електронні компоненти, які будуть вимірювати, як саме дерево справляється з екстремальними умовами космічного середовища. Додатково вивчатимуть здатність деревини знижувати вплив космічної радіації на мікрочипи.

LignoSat буде випущено в космос із японського модуля «Кібо» приблизно через місяць. Апарат розрахований на термін служби в пів року. За словами конструкторів, вони сподіваються, що в разі успіху їхній експеримент відкриє нову сторінку в освоєнні космосу, надавши майбутнім позаземним колоніям матеріал, який вони зможуть виготовляти самостійно й використовувати для створення космічної техніки та створення модулів.

Раніше ми розповідали про те, як на селфі, зробленому литовським супутником MP42, знайшли слід від зіткнення з космічним сміттям.

За матеріалами Phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів