Перший політ Boeing Starliner з екіпажем знову відкладений

Запуск Starliner з двома астронавтами на борту знову відклали. Інженери прагнуть усунути технічні проблеми з кораблем до 25 травня.

Космічний корабель Starliner
Космічний корабель Starliner. Джерело: Вікіпедія

Витік гелію у сервісному модулі

Перший пілотований запуск корабля Boeing Starliner до Міжнародної космічної станції знову відкладений через технічну проблему, повідомила NASA у п’ятницю.

Старт із космодрому у Флориді був запланований на вівторок, але NASA оголосила, що тепер він перенесений на 25 травня, щоб дати можливість командам провести подальшу оцінку витоку гелію, пов’язаного із сервісним модулем, який розташований на вершині ракети.

Раніше цього місяця запуск Starliner був відкладений за кілька годин до зльоту, коли астронавти вже були пристебнуті, через окрему технічну проблему. «Додатковий час дозволить командам провести подальшу оцінку витоку гелію», — йдеться на сайті NASA.

Друга затримка польоту Starliner

Двоє астронавтів, Бутч Вілмор і Суніта Вільямс, тим часом залишаються в Х’юстоні (штат Техас), доки місія не буде готова. Ця затримка довгоочікуваної місії, яка відкладається вже кілька років, відбувається у складний для Boeing час, оскільки питання безпеки турбують комерційний підрозділ аерокосмічного титана зі сторічною історією.

NASA покладається на успіх Starliner у досягненні своєї мети — сертифікації другого комерційного транспортного засобу для доставлення екіпажів на Міжнародну космічну станцію. Це дасть змогу американській космічній агенції вільніше почуватися у плануванні своїх місій на МКС.

SpaceX Ілона Маска вже досягла цього у 2020 році зі своєю капсулою Dragon, поклавши край майже десятирічній залежності від російських ракет після завершення програми Space Shuttle. Очікується, що Starliner не замінить його, а тільки доповнить.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Початок кінця: Hubble зазнімкував молекулярну хмару
Астронавти побачили політ Starliner на тлі полярного сяйва
Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл