Перші з «Тисячі вітрил»: Китай почав розгортання свого аналога Starlink

Китай успішно вивів на орбіту першу партію супутників «Тисяча вітрил». Вони необхідні для створення національної системи глобального супутникового інтернету.

Мегасупутникове сузір’я в уявленні художника. Джерело: ESA-Science Office

Проєкт «Тисяча вітрил» (раніше відомий як G60) розробляється китайською компанією SSST (Shanghai Spacecom Satellite Technology) з 2021 року. Його метою є створення системи глобального супутникового інтернету, яка має скласти повноцінну конкуренцію мегасупутниковим сузір’ям Starlink і OneWeb.

У лютому SSST повідомила про залучення 6,7 мільярда юанів (943 мільйони доларів) на будівництво «Тисячі вітрил». Проєкт також користується підтримкою уряду КНР, який хоче закріпити за собою обмежені орбітальні слоти та частоти для забезпечення зв’язком військових.

Перша партія з 18 супутників «Тисяча вітрил» була запущена 6 серпня. Апарати були успішно виведені на полярну орбіту ракетою «Чанчжен-6A». Загалом у межах першої фази розгортання системи SSST планує запустити 1 296 супутників. 648 з них мають бути запущені до кінця 2025 року для забезпечення регіонального покриття. У повністю розгорнутому вигляді угруповання складатиметься з більш ніж 14 тисяч низькоорбітальних апаратів.

«Тисяча вітрил» — це не єдиний китайський проєкт зі створення аналога Starlink. Другий подібний проєкт під назвою Guowang (SatNet) реалізується компанією China Satellite Network Group. У повністю розгорнутому вигляді це угруповання складатиметься з 13 тисяч супутників. Однак інформація про цей проєкт надходить вкрай рідко. Відомо лише, що запуск першої партії супутників має відбутися найближчими місяцями.

Раніше ми розповідали про невдалий запуск китайської приватної ракети.

За матеріалами Spacenews

Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу
На вершині світу: місія Polaris Dawn побила півстолітній рекорд висоти
Boeing Starliner повернувся на Землю з двома скафандрами
Чи виникла карликова планета Церера в поясі астероїдів?
Пес Ілона Маска став індикатором невагомості на борту Polaris Dawn
Суперземлі не можуть виникати біля зір із низькою металічністю
Дует гігантів: Hubble зазнімкував пару надмасивних чорних дір
Нейромережа Inception наблизила науковців до розгадки природи темної матерії
На орбіті: запуск місії Polaris Dawn завершився успіхом