Перша місія Axiom відправиться до МКС у жовтні 2021 р

Компанія Axiom Space близька до підписання з NASA угоди про надсилання своєї першої місії на МКС. Для неї буде використано космічний корабель Crew Dragon. Згідно із заявою представників компанії, його запуск відбудеться у жовтні 2021 р.

Стикування Crew Dragon з МКС в уяві художника. Джерело: NASA

На початку нинішнього року NASA видала Axiom контракт на будівництво першого комерційного житлового модуля для МКС. Він має бути запущений у 2024 р. Незабаром після цього компанія підписала угоду зі SpaceX, яка передбачає відправлення на станцію корабля Crew Dragon із чотирма пасажирами — одним співробітником Axiom та трьома приватними особами. Загалом вони проведуть на борту орбітального комплексу 8 днів.

Нещодавно Axiom назвала ім’я командира цієї місії. Ним став колишній астронавт NASA Майкл Лопес-Алегрія (Michael Lopez-Alegria). За свою кар’єру він здійснив чотири космічні польоти: три на борту шатлів і один — на кораблі «Союз-ТМА». Астронавт залишив американське аерокосмічне відомство у 2012 р.

Майкл Лопес-Алегрія. Джерело: NASA

Що стосується решти пасажирів, то одним із них, цілком можливо, стане актор Том Круз (Tom Cruise). У травні цього року було оголошено, що він хоче зняти один з епізодів свого майбутнього фільму на борту МКС. Глава NASA Джим Брайденстайн (Jim Bridenstine) підтвердив цей намір. Кілька днів тому багато ЗМІ написали, що саме Том Круз, режисер Даг Ліман (Doug Liman) і третій член знімальної групи стануть пасажирами першого комерційного рейсу до станції. Втім, у компанії Axiom поки що не повідомляють імена учасників місії, посилаючись на вимоги клієнтів.

У зв’язку з цим цікаво згадати, що буквально днями держкорпорація “Роскосмос” оголосила про намір взяти участь у створенні “першого художнього фільму в космосі”. Повідомлялося, що частину епізодів картини під робочою назвою «Виклик» збираються відзняти на МКС восени 2021 р. Режисером фільму призначено Кліма Шипенка, виконавця ролі головного героя та його дублера визначать за результатами відкритого конкурсу. Заявлено, що кінокартина «сприятиме популяризації космічної діяльності Росії та героїзації професії космонавта».

За матеріалами: https://spaceflightnow.com