Переможці конкурсу астрофотографії Astronomy Photographer of the Year 2021

Щорічно Гринвіцька королівська обсерваторія проводить конкурс астрофотографії Insight Investment Astronomy Photographer of the Year, який вважається найбільшим у світі. Цього року на ньому було представлено майже 4500 робіт із 75 країн.

   

Фотографія, що перемогла на конкурсі Astronomy Photographer of the Year 2021 у категорії «Наше Сонце». Джерело: Shuchang Dong

Переможцем конкурсу став фотограф Шучан Дон зі знімком «Золоте кільце», виставленим у категорії «Наше Сонце». Він був зроблений 21 червня 2020 року на території Тибету й демонструє кільцеподібне сонячне затемнення, що спостерігалося того дня.

Також були оголошені призери в тематичних категоріях — «Полярні сяйва», «Галактики», «Наш Місяць», «Люди та космос», «Планети, комети й астероїди», «Картини неба», «Зорі та туманності», «Юний астрофотограф». Додатково журі обрало лауреатів у двох особливих номінаціях — «Спеціальний приз Енні Мондер за інноваційну фотографію» та «Спеціальний приз Манжу Мехрота для найкращих новачків». Усі знімки-переможці виставлені в Національному морському музеї в Лондоні.

За матеріалами: https://www.rmg.co.uk