У вівторок, 25 липня, NASA на кілька десятків хвилин втратило зв’язок із Міжнародною космічною станцією. Сталося це через перебої в електропостачанні. Екіпажу на борту в цей час нічого не загрожувало.
Втрата зв’язку з МКС
Центр управління польотами у Г’юстоні, штат Техас, втратив зв’язок із Міжнародною космічною станцією. Сталося це у вівторок, і NASA, якій належить Космічний центр імені Джонсона, звідки й відбувається комунікація зі станцією, майже одразу повідомила про цю подію.
Втрату зв’язку спричинило вимкнення електрики в самому центрі. Воно було пов’язане з удосконаленням обладнання і тривало впродовж 20 хвилин. Увесь цей час астронавтам нічого не загрожувало. Щобільше, вони були попереджені про ситуацію через російські канали зв’язку.
Трохи згодом електричне живлення та зв’язок відновилися. Сталося це завдяки увімкненню аварійних систем живлення. Їх фахівці застосували вперше за весь час, відколи вони були встановлені.
Чи може зв’язок зникнути назавжди?
Втрата зв’язку з МКС є одним із найбільших страхів щодо освоєння навколоземного простору з тих, що живуть у масовій свідомості. І NASA справді непокоїться з цього приводу. Зокрема, вони чудово розуміють, що втрата контакту може відбутися і з повністю земних причин.
Наприклад, космічний центр може пошкодити ураган, що у Техасі не рідкість. На цей випадок за кілька кілометрів від Г’юстону збудований резервний центр, здатний виконувати все те саме, що й основний. Проте цього разу його вирішили не використовувати.
Але навіть якщо Г’юстон замовчить надовго, по всій Землі є ще принаймні десяток центрів управління та станцій зв’язку, які здатні встановити контакт із МКС. Тож ймовірність довготривалої втрати зв’язку з нею із «земних» причин надзвичайно мала.
За матеріалами phys.org.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine