Parker Solar Probe зателефонував додому після рекорду

Через кілька днів після рекордного зближення із Сонцем зонд Parker Solar Probe (PSP) передав на Землю сигнал маяка. Він свідчить про його хороший стан і нормальну роботу.

Зонд Parker
Parker Solar Probe в уявленні художника. Джерело: NASA

PSP був запущений 2018 року з метою вивчення Сонця і його корони — верхнього, найбільш розрідженого і гарячого шару атмосфери, що складається з розігрітої до температури у мільйон градусів плазми. Щоб підібратися до неї, інженери спроєктували траєкторію зонда таким чином, щоб він періодично зближувався з Венерою і використовував її гравітацію для зменшення перигелію своєї орбіти.

Загалом за час своєї місії PSP виконав сім гравітаційних маневрів біля Венери. Останній із них відбувся в листопаді й дозволив зонду вийти на його фінальну орбіту. PSP пройшов її перигелій 24 грудня, пролетівши на рекордній відстані в 6,1 млн км від сонячної поверхні. У цей момент він рухався зі швидкістю 692 тис. км/год (192,2 км/с), а його теплозахисний екран розігрівся до температури 1370 °C.

Під час проходження перигелію PSP не передавав жодних даних на Землю, тому інженерам не був відомий його статус. Перша звісточка прийшла в ніч із 26 на 27 грудня. Це сигнал маяка, який підтвердив, що апарат функціонує і перебуває в хорошому технічному стані.

Наступний сеанс зв’язку відбудеться 1 січня. Очікується, що космічний апарат надішле докладні телеметричні дані про свій стан. Після того, як PSP віддалиться від Сонця, він розпочне передачу зібраних його інструментами наукових даних.

Поточний план польоту передбачає, що PSP має виконати ще два витки навколо Сонця, після чого його місія буде завершена. Утім, не можна виключати, що оскільки апарат перебуває в хорошому технічному стані, NASA вирішить продовжити термін його служби.

За матеріалами NASA

Новини інших медіа
Загадка мертвої галактики: швидкий радіосплеск збентежив астрономів
Загадковий навколоземний астероїд виявився шматком Місяця
У 3,5 раза ближче за Меркурій: обсерваторія SOHO показала рандеву комети із Сонцем
Планетарний локдаун: чи вплинула пандемія COVID-19 на температуру Місяця?
Ракети NASA пролетять крізь полярне сяйво
Blue Ghost показав який вигляд має сонячне затемнення в космосі
На далекій екзопланеті дмуть надзвукові вітри
Лебедина пісня C/2024 G3 (ATLAS): «привид» комети прикрасив небо над Атакамою
Китай хоче використати лазери для енергопостачання місячних місій
Супутниковий звʼязок 2025: коли стане доступним на смартфонах та скільки коштуватиме