На перший погляд може здатися, що представлене зображення було передане якимось космічним апаратом. Але насправді його отримали за допомогою земних радіотелескопів.

Радарне зображення кратера Тихо. Джерело: NRAO/GBO/Raytheon/NSF/AUI
Перед нами 86-кілометровий кратер Тихо — один із молодих і найяскравіших місячних кратерів. Ударну формацію легко помітити під час спостережень навіть у невеликий бінокль або далекоглядну трубу завдяки променевій системі, що її оточує. Виходячи з аналізу зразків, доставлених експедицією Apollo 17, вважається, що його вік становить 108 млн років. Отже, Тихо утворився в середині крейдяного періоду, коли на Землі ще панували динозаври.
Зображення кратера отримали за допомогою інструментів обсерваторії Грін-Бенк і масиву радіотелескопів VLBA. Минулого року рефлектор Грін-Бенк піддався модернізації, в результаті якої його можливості значно збільшились. Після цього обсерваторія провела зйомку низки ділянок на Місяці.
За словами учасників проєкту, на сьогодні знімок Тихо є найдетальнішим зображенням місячної поверхні, отриманим за допомогою наземного радіотелескопа. Воно охоплює область розміром 200×175 км і містить приблизно 1,4 млрд пікселів. Його роздільна здатність становить 5 м. У майбутньому дослідники планують опублікувати нові знімки Місяця, а також задіяти радіотелескоп для вивчення інших тіл Сонячної системи.
За матеріалами: https://public.nrao.edu