Остров Пасхи з космосу

Новини астрономії, астрофізики та космології

Представлене зображення отримано європейським супутником Sentinel-2. На ньому зображений острів Пасхи — одна з найвіддаленіших від інших ділянок суші островів у світі, що має постійне населення. Відстань до найближчого населеного місця (острів Піткерн) становить 2075 км, до узбережжя Південної Америки – 3500 км. Відкрив його голландський мореплавець Якоб Роггевен у Великодню неділю 1722 р.

Фотографія острова Пасхи зроблена супутником Sentinel-2. Джерело: ESA

Острів Великодня має трикутну форму. На його «кутах» височіють згаслі вулкани. Східний півострів Поіке має характерний помаранчевий колір. Це наслідки ерозії ґрунту. У минулому острів був покритий лісами. Проте активна вирубка дерев місцевими жителями та поїдання їх насіння щурами призвели до різкого збіднення місцевої флори.

Останнім часом було зроблено кілька спроб відновлення лісів. У центрі острова було висаджено евкаліптову плантацію. На знімку її видно як темно-зелену ділянку. Коричнева смуга праворуч від плантації – слід від лісових пожеж.

На сьогодні населення острова Великодня становить близько 7,5 тис. осіб. Єдиний постійний населений пункт Анга-Роа розташований у його південно-західній частині. Там знаходиться міжнародний аеропорт Матавері. На знімку Sentinel-2 добре помітна його злітно-посадкова смуга. Її протяжність становить 3318 м. Така велика довжина пояснюється тим, що свого часу аеропорт був обраний NASA як одне з можливих місць для аварійної посадки шатлів під час запусків з бази Ванденберг. У 1980-х роках інженери агентства взяли участь у реконструкції та подовженні смуги. Завдяки цьому аеропорт Матавері може приймати всі типи літаків.

За матеріалами: http://www.esa.int