OSIRIS-REx передав нові знімки астероїда Бенну

25 лютого автоматичний апарат OSIRIS-REx передав на Землю серію нових зображень північного полюса астероїда Бенну (101955 Bennu), зроблених за допомогою ширококутної камери MapCam і камери високого розділення PolyCam з висоти 1,8 км. Зображення демонструють ділянку поверхні в північній півкулі небесного тіла.

Ділянка поверхні астероїда Бенну. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

На зображенні можна побачити ділянку завширшки приблизно 180 м, всипану великою кількістю великих кругляків. На врізці (знімок камери PolyCam) більш детально показано один з подібних каменів. Його висота становить близько 15 м, що можна порівняти з розміром горбатого кита. Поруч із ним розташована ділянка, яка практично позбавлена великих кам’яних уламків і вкрита реголітом. Такі місця особливо цікавлять фахівців місії як перспективні місця для взяття зразків ґрунту.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Схема прольотів Бенну, які OSIRIS-REx виконає під час фази Baseball Diamond phase. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

До недавнього часу OSIRIS-REx перебував на низькій орбіті, що проходить на відстані всього 1,6-2,1 км від поверхні астероїда. На початку березня апарат розпочав виконання наступної частини програми, відомої під позначенням Baseball Diamond phase. У її межах зонд виконає серію прольотів Бенну, під час яких отримає зображення кількох його регіонів із різних точок огляду. Це дасть змогу створити глобальну карту поверхні та визначити, які ділянки є безпечними для відбирання зразків. Під час цієї фази автоматичний розвідник також займатиметься визначенням хімічного складу всієї поверхні Бенну.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів