Орбітальний носій Gravitics: нова зброя США у космічній гонці

Космічний стартап Gravitics уклав контракт на 60 млн. доларів з Космічними силами США для створення інноваційного «орбітального носія». Цей апарат зможе швидко розгортати супутники безпосередньо з орбіти, що відкриває армії нові можливості протидії загрозам у космосі. Як повідомляє Ars Technica, технологія дозволить реагувати на виклики значно швидше порівняно з традиційними запусками ракет.

Gravitics
Концепція орбітального носія Gravitics. Ілюстрація: Gravitics

Хоча деталі проєкту залишаються таємними через його військову специфіку, очевидно, що США прагнуть зміцнити свою орбітальну присутність. Експерти вбачають у цьому крок до нової фази «космічної гонки» озброєнь, де швидкість і технологічна перевага стають вирішальними.

За словами представників Gravitics, носій матиме негерметичний відсік для розміщення одного або кількох супутників. Вони будуть захищені від екстремальних умов космосу, що збереже їхні сонячні панелі та електроніку. Крім того, апарат може маскувати супутники, ускладнюючи їхнє виявлення противником. 

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 2021 (183)

До товару

«Це — революція, — заявив CEO Gravitics Колін Доган. — Носій стане платформою для миттєвих запусків у космосі, уникаючи обмежень наземних стартів. Оператори зможуть вибирати орбіту розгортання за лічені години».

Окрім військового проєкту, Gravitics співпрацює з компанією Axiom Space над створенням герметичного модуля для комерційних місій. Проте новий контракт із Пентагоном підкреслює амбіції стартапу стати ключовим гравцем у сфері оборони. 

«Наша мета — абсолютна перевага в космосі, — додав Доган. — Ми поєднуємо інновації для армії та приватного сектора, щоб забезпечити США лідерство на орбіті».

Розробка Gravitics може стати фундаментом для майбутніх технологічних проривів — як у військовій, так і у цивільній галузях. Питання лише в тому, як швидко конкуренти відреагують на цей виклик. 

Раніше ми повідомляли про те, як Космічні сили США просять 700 млн доларів на кібербезпеку.

Новини інших медіа
На світлину Google Earth випадково потрапив супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям Галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди