Оманливе сусідство: James Webb зазнімкував самотню галактику

Астрономи, які працюють із телескопом James Webb (JWST), опублікували нове ефектне зображення. Воно демонструє галактику NGC 1559.

Галактика NGC 1559. Джерело: ESA/Webb, NASA & CSA, A. Leroy, J. Lee and the PHANGS Team

На земному небі NGC 1559 межує з Великою Магеллановою Хмарою (ВМХ) — галактикою-супутницею нашого Чумацького Шляху. Але це лише ілюзія. ВМХ знаходиться за 160 тисяч світлових років від Землі і поступово до нас наближається. Відстань же до NGC 1559 на порядки більша й становить 35 мільйонів світлових років. При цьому, щосекунди вона збільшується ще на 1300 км.

Насправді NGC 1559 — це галактика-одиначка, яка взагалі не має близьких сусідів і не є частиною будь-яких скупчень. Але, попри свою самотність, NGC 1559 все одно є досить цікавим об’єктом.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Як і наш Чумацький Шлях, NGC 1559 класифікується, як спіральна галактика з перетинкою. Знімок JWST демонструє її закручені спіральні рукави, усипані безліччю регіонів активного зореутворення, а також, оточений хмарами гарячого газу, центр. Також у NGC 1559 досить часто спалахують наднові. За останні 40 років такі події відбулися в ній чотири рази.

Завдяки своїй можливості бачити в інфрачервоному діапазоні, JWST здатний проникати крізь пилову завісу та фіксувати випромінювання новонароджених світил NGC 1559, прихованих за величезною кількістю пилу. Саме тому вона й стала ціллю для JWST. Спостереження галактики були виконані в межах проєкту, в якому також беруть участь Hubble, комплекс радіотелескопів ALMA та інші наземні обсерваторії. Його основним завданням є збір даних про те, як народжуються, живуть і вмирають зорі в галактиках по всьому Всесвіту.

За матеріалами https://esawebb.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів