Об’єкт пояса Койпера 2014 MU69 перейменований в Аррокот

Група супроводу місії New Horizons прийняла рішення присвоїти об’єкту пояса Койпера 2014 MU69 постійну назву «Аррокот». Про це було оголошено на спеціальній церемонії, проведеній 12 листопада у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.

Мовами індіанських племен поухатанів та алгонкінів слово «аррокот» означає «небо». Назва була обрана, щоб вшанувати культуру корінних американців, які проживають на території штату Меріленд, звідки здійснюється управління місією New Horizons та телескопом Hubble, який відкрив 2014 рік MU69.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Раніше для позначення койпероїда використовувалася неформальна назва «Ультіма Туле», що означає «після Туле» — щось, що знаходиться за межами відомого світу (цей термін широко використовувався за часів Стародавнього Риму). Воно було обрано у березні 2018 року за результатами, влаштованого в Інтернеті конкурсу та онлайн-голосування, у якому взяли участь 115 тис. осіб.

Тепер нова назва 2014 MU69 має бути офіційно затверджена Міжнародним астрономічним союзом (МАС). Співробітники місії New Horizons вже надіслали до цієї організації відповідну заявку.

На цей час Аррокот є найвіддаленішим об’єктом Сонячної системи, відвіданим космічним апаратом. Він був досліджений зондом New Horizons під час близького прольоту, який відбувся 1 січня 2019 року.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів